Krátke tipy a triky pre spríjemnenie používania iPhone s firmware 2.0

Dlho očakávaný firmware 2.0 pre iPhone je konečne dostupný, a preto si ukážeme vychytávky, ktoré prináša a možno ste o nich nevedeli. Konkrétne sa budeme zaoberať týmito:

  • Ukladanie obrázkov v Safari a Maili
  • Skupinové mazanie e-mailov
  • Ako sa rýchlo dostať na začiatok všetkých emailov
  • Tip pre zadávanie adries
  • Zadávanie znakov s diakritikou

Tento firmware je vďaka iPhone Dev tímu hackerov dostupný aj pre majiteľov starších odblokovaných iPhonov pomocou nástroja PwnageTool. PwnageTool dokáže zatiaľ aktivovať, jailbreaknúť a odblokovať iba iPhone prvej generácie, iPhone 3G aktivuje, jailbreakne, ale neodblokuje – tým pádom je použiteľný stále len so SIM kartou operátora, u ktorého bol zakúpený.

Ako už asi viete, Copy & Paste nenájdete ani vo firmware 2.0. Ostáva len dúfať, že Apple túto možnosť pridá v najbližšom update. Ukladanie obrázkov v Safari a Maili

Firmware 2.0 pridáva novú funkciu pre Safari v iPhone. Stačí sa dotknúť a podržať prst na akomkoľvek obrázku v Safari, aby sa otvorilo menu, ktoré umožňuje obrázok uložiť v „Camera Roll“ alebo otvoriť link obrázku. Počas tohoto procesu sa okolie stmaví pre lepšie zvýraznenie označeného obrázku. Tento trik funguje aj v Maili.

iPhone uloženie obrázku z Mailu

Hromadné odstránenie e-mailov

Ďalšou veľmi praktickou funkciou firmware 2.0 je hromadné mazanie mailov. Ak ste v predchádzajúcej verzii chceli zmazať naraz viac e-mailov, trvalo to dlho a bolo to nepohodlné. Teraz stačí stlačiť Edit, označiť všetky maily, ktoré chcete zmazať a stlačiť Delete v dolnej časti displeja. Tento postup môžete použiť aj na hromadné premiestnenie mailov, namiesto Delete stlačíte Move.

iPhone hromadné mazanie mailov

Ako sa rýchlo dostať na začiatok všetkých emailov

Ak denne dostávate množstvo e-mailov, určite oceníte možnosť dostať sa jednoduchým dotykom na ich úplný začiatok. Stačí sa dotknúť miesta, kde sa zobrazuje aj čas a v okamihu ste na ich začiatku vašich e-mailov (pri posledných prijatých).

iPhone začiatok mailov

Tip pre zadávanie adries

Pri najbližšom zadávaní internetovej adresy na vašom iPhone 2.0 skúste podržať „.com“. Po chvíli sa vám zobrazí výber troch ďalších doménových zakončení: .net, .edu a .org. Po vybratí ktoréhokoľvek z nich sa koncovka automaticky vloží do poľa na zadávanie adresy.

iPhone zadávanie adresy

Zadávanie znakov s diakritikou

Tento trik funguje rovnako ako vyššie spomínané zadávanie adries. Stačí podržať napríklad „Z“ a po chvíli sa vám zobrazia všetky možné variácie písmena Z. Pretiahnite prst na požadovaný tvar a pustite. Toto by malo fungovať aj na iPhone 1.1.4.

iPhone diakritika
Viac článkov na tému

Diskusia je archivovaná, nie je možné prispievať.

Partneri

Inzercia

Send this to a friend