iPhone, iPod, iTunes, aplikácia za 2,99 EUR pridáva podporu Copy & Paste na iPhone

 • Server iUseThis.com má nové stránky venované iPhone aplikáciám.  Umožňujú vám prezerať aplikácie na základe odporúčaní ostatných  užívateľov. Informuje o nových vydaniach, nových/top aplikáciách a  zverejňuje aj ich recenzie. Môže sa tak stať praktickou náhradou nie až  tak prehľadného App Store.
 • V App Store je dostupná  aplikácia pridávajúca iPhonu aj iPodu touch funkciu Copy &  Paste, ktorej absencia je v poslednej dobe často kritizovaná. Stojí  2,99 EUR. OPRAVA: V komentároch pod  článkom.
 • NDP Group vydali štatistiku predaja hudby za prvý polrok 2008. Bola  zostavená na základe zakúpených albumov na CD nosičoch alebo v digitálnej  forme cez internet. iTunes Store je stále na vrchu rebríčku, zaujímavý je  však aj posun Amazonu z 5. na 4. miesto. Ten je pravdepodobne spôsobený  silnými predajmi CD nosičov, no aj spustením ich MP3 music store. MP3 music  store ponúka všetky pesničky bez DRM a stáva sa tak alternatívou k iTunes  Store pre iPod užívateľov.
 • V USA Today sa objavil článok, podľa ktorého by AT&T malo mať  v USA iPhone exkluzivitu až do roku 2010.
 • TechCrunch tvrdí, že Apple zvýšil produkciu iPhonu 3G na 800 000 kusov  týždenne. Ak je toto tvrdenie pravdivé, produkcia vysoko prevýšila  predpoklady. Namiesto približne 25 miliónov by sa týmto tempom za rok  vyrobilo okolo 40 miliónov kusov.
 • Cliff Edward z Businessweek špekuluje ohľadom nového iPodu Nano. Ten by  podľa neho mohol byť s dotykovým displejom a uvedený na predvianočný trh.  Tvrdenie podkladá analytickými predpokladmi a zákulisnými informáciami.  V San Franciscu dokonca videl niečo, čo vyzeralo ako iPhone, no bolo veľké  ako iPod Nano. Apple síce často dáva svoje produkty na testovanie pred  vydaním, no s rovnakou pravdepodobnosťou mohlo ísť aj o nejakú čínsku  napodobneninu.
 • Apple si dal ešte minulý rok patentovať  nový iPhone/iPod touch dock. Ten by mal umožňovať nabíjať a zároveň  prehrávať video v širokouhlom móde. Taktiež je možné, že Apple tento  patent tak ako množstvo iných nikdy nevyužije, prípadne ide o patent na  stojan priložený k iPodom touch.
komentárov
 1. Zase ste si neoverili fakty…

  MagicPad rozhodne NEPRIDAVA copy&paste do iPhone OS, ako uvadzate. Pozerate vobec, o com pisete? MagicPad je aplikacia na zapis poznamok a Copy&paste funguje IBA v ramci tejto aplikacie.

  Opravte si to prosim a nabuduce, nez nieco napisete, overte si fakty. Dakujem.

 2. nejsem si tím jistý, ale řekl bych, že ono Copy/Paste za 3€ je jen jedna aplikace (zápisník), která sama pro sebe umí ono Copy/Paste. Podle mne tedy nejde o dopracování systémové funkcionality, ale o jednu aplikaci, která podobnou věc jen sama pro sebe umožňuje.

 3. Myslím si, že u toho stojánku se jedná pouze o patent na ten stojánek který je nyní dodáván s iPodem touch. Přesně takový k němu mám, ale nikdy jsem si nevšiml, že do toho jde zasunout kabel, což je super, protože se mi ten stojánek často někam ztrácel :-)

 4. Nechapem na co sa do toho stojanu da ten kabel zasunut, ked to nema ziadne vyuzitie… Ale vidno, ze to je tak spravene naschval.

 5. Zajímavé, taktéž jsem nevěděl, že ten stojan pasuje na kabel. Praktické, také nikdy nevím kde ho zrovna mám a na přenášení je to ideální (pokud v tu chvíli kabel cestuje se mnou).

 6. Tieto zhrnutia noviniek sú docela fajn, len by ste to nemuseli vždy slepo kopírovať zo zahraničných severov, poprípade si prečítať i komentáre tam, ako aj tu viacerý uvádzajú ten stojan sa štandartne dodáva už od prvých iPodov Touch, mne to vtedy trvalo chvílu kým som vygooglil na čo ten kus plastu pribalený v krabici je :D

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť