Hry pre Mac – Spore Creature Creator dostupný na stiahnutie

Electronic Arts uvoľnili na stiahnutie (už 18. júna) hru Spore Creature Creator – konkrétne jeho skúšobnú verziu. Tá je dostupná nielen pre PC, ale aj pre Mac. EA okrem toho sľubujú aj rovnaký termín vydania verzií pre obidve platformy. Plnú verziu Spore Creature Creator si budete môcť kúpiť za 9,95 USD. Aj keď sa v oficiálnom EA Store zatiaľ nenachádza záložka pre Mac (pri záložkách pre PC a konzoly), hru na stránke ľahko nájdete pomocou vyhľadávania aj vo verzii pre Mac.

Spore Creature Creator je akousi ukážkou samotnej hry Spore, ktorá by mala vyjsť 7.9.2008 (samozrejme aj pre Mac). Ako už názov napovedá, v tejto mini hre si budete môcť vytvárať a upravovať svoje vlastné príšerky, ktoré budú neskôr použiteľné v hre. Pomocou vstavaných nástrojov sa môžete s vašimi príšerkami hrať alebo ich fotiť a natáčať. Videá potom môžete uploadovať na YouTube a zdieľať ich cez „Sporepediu“, ktorá je prepojená so Spore web stránkou. EA tiež uzavreli partnerstvo so spoločnosťou Zazzle, vďaka čomu si budete môcť svoje výtvory vytlačiť napríklad na šálky, tričká, magnety, nálepky a podobne. Za hrou Spore stojí herný dizajnér Will Wright, ktorý už má za sebou celosvetovo veľmi úspešné herné tituly ako The Sims alebo SimCity. Aj vďaka jeho referenciám sa do Spore vkladajú veľké nádeje a očakáva sa od neho, že by opäť mohol rozvíriť „stojaté vody“ herného systému na aký sme zvyknutí. Spore spája koncept The Sims a SimCity do extrému, v ktorom budete v úlohe Boha vytvárať formy života od ich úplneho začiatku až do vyspelosti intergalaktickej civilizácie.

Skúšobnú verziu si môžete zadarmo stiahnuť tu. Má 197 MB a na jej spustenie potrebujete podľa oficiálnej minimálnej konfigurácie Mac OS X Leopard 10.5.3 alebo novší, Intel procesor, grafickú kartu ATi X1600, nVidia 7300GT so 128MB Video RAM alebo v novších MacBookoch integrovanú grafickú kartu GMA X3100 a aspoň 1GB pamäte. Hra nepodporuje staršie MacBookové karty GMA950 (cez Windows to údajne funguje aj s týmito kartami).

Na Mac mini s GMA950 môžete použiť tento trik. a hra sa spustí aj na GMA950 (neplati pre MacBooky s GMA950).

komentárov
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Vychází zcela nová aplikace SledovaniTV pro AppleTV

Uživatelé SledovaniTV, kteří využívají AppleTV, se mohou těšit na zbrusu novou aplikaci. Ta postupně nahradí tu stávající. Nová aplikace pro AppleTV přináší uživatelům této platformy nové funkce a celkově příjemnější a plynulejší zážitek ze služby.
pokračovanie článku

Telekom varuje pred podvodnou komunikaciou

Slovak Telekom počas uplynulého víkendu zaregistroval zvýšenú aktivitu nevyžiadaných e-mailov a SMS správ, ktoré vystupujú v jej mene a zneužívajú dôveru zákazníkov. Hlavným cieľom je od zákazníkov vylákať osobné údaje či ich donútiť k potvrdeniu objednávky, ktorá v skutočnosti neexistuje.
pokračovanie článku

Nepremeškajte advent plný knižných darčekov

Vianoce bez knihy pod stromčekom akoby ani neboli Vianocami. Pokiaľ stále rozmýšľate nad vhodnou voľbou pre vašu ratolesť, máme pre vás praktický tip. Vďaka slovenskej aplikácii KUBO – detské knihy nemusíte vyberať len jednu konkrétnu knižku. KUBO obsahuje už viac ako 1 500 kníh a každý deň pribúdajú ďalšie. Vaše dieťa bude môcť kedykoľvek čítať presne to, čo ho zaujíma najviac.