Front Row na TV bez Apple TV?

Ak máte svoj počítač Apple pripojený na televízor, Front Row sa na jeho obrazovke po spustení nezobrazí. Front Row sa spúšťa len na primárnom displeji, a na sekundárnom systém zobrazí len čiernu plochu.

Čo je primárnym displejom definuje umiestnenie horného menu. Ak v System Preferences → Display v sekcii Arrangement presuniete horné menu na sekundárny displej, Front Row sa už bude zobrazovať na tomto displeji (TV). Najprv ho však musíte reštartovať príkazom killall Front Row v Terminale.

Toto riešenie je veľmi pracné a prakticky kazí zámer Front Rowu – pohodlie a jednoduchosť. Je veľmi pravdepodobné, že Apple schválne „blokuje“ túto funkcionalitu na TV, aby si potencionálny záujemca kúpil rovno zariadenie Apple TV. V close-lid móde (zavretý notebook) funguje samozrejme Front Row správne, pretože pri zatvorenom notebooku sa automaticky stáva primárnym displejom ten sekundárny (externý).

Riešením pracného premiestnovania menu v System Preferences by mohol byť jednoduchý AppleScript, ktorý pred spustením Front Rowu „v tichosti“ bez interakcie zmení primárny displej premiestnením menu. Ak máte skúsenosti s AppleScriptom, poznáte iný trik alebo máte s ovládaním Front Rowu na TV iné skúsenosti, dajte nám vedieť v diskusii. Front Row je výborná funkcionalita Mac OS X, ale kvôli problémom s kodekmi/Perianom a nemožnosti jednoduchého spúšťania na TV je jeho praktickosť žiaľ obmedzená.

komentárov
 1. Tento článok ma priznám sa, zaskočil.
  Front Row mi totiž funguje práve presne opačne ako je popísané, teda tak ako má. Vždy sa mi zobrazí na LCD TV bez ohľadu na to, či je LCD TV, resp. Macbook primárnym alebo sekundárnym monitorom. Pre istotu som to teraz skúsil. Jazdí to ako má.

  Záver: Musím povedať, že iný stav ako ten, že čiernu plochu mám na Macbooku a Front Row na LCD TV sa mi nepodarilo dosiahnúť.

  0
  0
 2. Front Row je skvělá věcička, ovšem v Leopardovi mě trošku zklamal přístup k přehrávání hudby, kdy hudba co právě hraje nepokračuje při přechodu do Front Row a naopak, zároveň už nelze použít Shuffle mód na složky, což mě dost zklamalo. A je docela škoda, že Apple tuto funkci prakticky přestal u uživatelů “podporovat”, když odebral od MacBooků obecně Apple Remote … Za chvilku by nemusel být ani u iMaca a Mac Mini a tato funkce bude dost zabitá.

  0
  0
 3. Ja som tiež nemal nikdy problém s FrontRow na mojom MBP pripojenom k 40″ samsungu. Proste som zapojil a išlo to. Hmmm.

  Inak ja som skúšal DVI-HDMI ale nebol som s tým spokojný lebo cez HDMIčko mi nešlo nastaviť správne rozlíšenie. Má s tým niekto skúsenosť? Nakoniec som to riešil DVI-VGA káblom, a to funguje v pohode.

  Malá poznámka ku gramatike, všimol som si to tu už niekoľkokrát: správne je slovo “potenciálny”, nie “potencionálny”. :-)

  0
  0
 4. Moj sposob funguje asi tatko…viem, nie je to najlepsie riesenie, ale ak chcem pozerat film z MacBookPro na TV, tak predtym ako spustim FrontRow stlacim F7…tym padom mi spravi mirror obrazu na TV a dialkovym ovladacom ovladam frontrow na mojej TV.

  0
  0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Dovidenia, iPhone mini!

Už dnes večer sa dočkáme ohlásenia novej série Apple telefónov na čele s iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max. Novú fantastickú štvorku uzatvoria dva modely iPhone 15 a iPhone 15 Plus, ktorý bude už druhý rok po sebe predstavovať väčšiu verziu základného modelu.
pokračovanie článku

Sú toto wallpapery iPhone 15 Pro?

Tak sa zdá, že úniky sú čím ďalej tým detailnejšie. Na sociálnej sieti Weibo sa totiž objavili rendery iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max, ktoré so sebou prinášajú jednu špecialitu: pohľad na wallpaper nových mobilov.