Chýr: Apple má znížiť cenu iPhonu a iPodu touch o $100 v najbližšom mesiaci

Podľa informácií stránky 9to5mac, Apple sa vraj chystá znížiť ceny iPodu touch a iPhonu v najbližšom mesiaci. Predpokladaný termín je zatiaľ neoficiálne stanovený media event, ktorý by sa mal uskutočniť v utorok 26. februára, alebo do úvahy pripadá stred apríla. Zdroj tvrdí, že Apple by ceny mal znížiť o $100. Podľa zdroja by ďalšou novinkou malo byť vyradenie 8GB iPodu touch.

Zmena cien by mala nastať v dôsledku uvoľnenia miesta pre nové modely iPhonov s podporou 3G, ktoré by sa mali objaviť tento rok. 9to5mac dokonca odporúča čitateľom počkať, ak majú kúpu iPhonu v pláne. Spomína sa aj vyradenie 8GB verzie, ktoré by mohlo byť nahradené modelom s 3G. (Tiež by som mohla podotknúť, že 9to5mac v lete minulého roku začal šíriť správy o „tučných“ iPodoch nano, ktoré boli v krátkej dobe naozaj predstavené na trh.) Čo sa iPodu touch týka, vyradenie 8GB modelu je tiež dosť možné a asi aj viac pravdepodobné ako v prípade iPhonu, keďže momentálne sú v predaji až tri rôzne modely s 8, 16, 32GB pamäťou.

Nové ceny by teda mali vyzerať asi takto:

 • iPod touch 8GB – $199
 • iPod touch 16GB – $299
 • iPod touch 32GB – $399
 • iPhone 8GB – $299
 • iPhone 16GB – $399
komentárov
 1. myslim ze tak skoro k znizeniu ceny nepride. minuly august si to apple dost nastrbil u skalnych a nemyslim, ze by tuto “chybu” zopakoval. nie je problem mat tri modely touchu, pokial maju svoje miesto na trhu. pri 32gb modeli ma apple docela slusnu marzu, len tak sa jej vzdat? no neviem…

  0
  0
 2. Myslím si že k zníženiu cien určite príde. Ľudia sú namotaný na Iphone ako blázní.Prednedávnom som bol v Londýne a tak Iphone letel a poriadne len tiež sa sťažovali na vysoké ceny ale v predajňach sa hovorilo o znížení cien. Treba vydržať a potom si kúpiť peknú bombu. Hanka pekná fotka. ahojte

  0
  0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Vychází zcela nová aplikace SledovaniTV pro AppleTV

Uživatelé SledovaniTV, kteří využívají AppleTV, se mohou těšit na zbrusu novou aplikaci. Ta postupně nahradí tu stávající. Nová aplikace pro AppleTV přináší uživatelům této platformy nové funkce a celkově příjemnější a plynulejší zážitek ze služby.
pokračovanie článku

Telekom varuje pred podvodnou komunikaciou

Slovak Telekom počas uplynulého víkendu zaregistroval zvýšenú aktivitu nevyžiadaných e-mailov a SMS správ, ktoré vystupujú v jej mene a zneužívajú dôveru zákazníkov. Hlavným cieľom je od zákazníkov vylákať osobné údaje či ich donútiť k potvrdeniu objednávky, ktorá v skutočnosti neexistuje.
pokračovanie článku

Nepremeškajte advent plný knižných darčekov

Vianoce bez knihy pod stromčekom akoby ani neboli Vianocami. Pokiaľ stále rozmýšľate nad vhodnou voľbou pre vašu ratolesť, máme pre vás praktický tip. Vďaka slovenskej aplikácii KUBO – detské knihy nemusíte vyberať len jednu konkrétnu knižku. KUBO obsahuje už viac ako 1 500 kníh a každý deň pribúdajú ďalšie. Vaše dieťa bude môcť kedykoľvek čítať presne to, čo ho zaujíma najviac.