Bluetooth v iPode touch, nové Apple notebooky už v októbri a Genius aj v predchádzajúcej generácii iPodov


Nový iPod touch, iPod nano – čo sa skrýva pod povrchom?

iFixit je server zaoberajúci sa rozoberaním všetkých Apple produktov vrátane tých najnovších. Máme tak možnosť dozvedieť sa zaujímavé informácie o kvalite spracovania komponentov, prípadne aj o skrytých súčiastkach, o ktorých sme nevedeli. Tentokrát sa iFixit podarilo v iPode touch objaviť Broadcom BCM4325 Bluetooch čip. Apple sa o podpore Bluetooth v iPode touch nezmienil.

Všetko nasvedčuje tomu, že ide o prijímač slúžiaci pre Nike+ napriek tomu, že Apple opisuje toto spojenie ako nízkoenergetický 2,4 Ghz rádiový protokol, ktorý nemá byť Bluetooth ani Wi-Fi. Bluetooth používa tú istú frekvenciu. Nie je jasné, či Nike+ využíva práve tento Bluetooth čip, alebo iný, špeciálne na to určený. Objavenie Bluetooth spustilo záplavu špekulácií o možnosti využitia sady Nike+ aj s iPhone, keďže aj ten má Bluetooth, alebo o inom využití Bluetooth v iPode touch, napríklad pre headsety.

Ďalšou zaujímavosťou je, že konektor nového iPodu touch má 5 pripájacich káblov, zatiaľčo predchádzajúca verzia má len 4. 5. kábel môže slúžiť práve pre spomínané nové slúchadlá obsahujúce aj mikrofón. Viac obrázkov z rozoberania si môžete pozrieť na stránkach iFixit – rozobratý iPod touchiPod nano.

Nové Apple notebooky už v októbri?

Autor populárneho blogu Daringfireball John Gruber tvrdí, že z overených Apple zdrojov majú informácie o aktualizácii Apple notebookovej rady už 14. októbra.

Očakáva sa aktualizácia a možná zmena dizajnu MacBookov a MacBookov Pro. Posledné správy hovoria aj o novej revízii MacBookov Air. Predpokladom je dostupnosť 120 GB diskov (použitých aj v novom iPode classic) a nových verzií špeciálnych Intel procesorov.

Genius playlisty aj v iPode classic predchádzajúcej generácie

Funkcia Genius playlistov nových iPodov, vrátane iPodu classic, bude dostupná aj pre majiteľov ešte pred pár dňami aktuálnej generácie iPodov classic. Táto funkcia bude pridaná formou aktualizácie zadarmo. Aj keď je podpora oficiálne oznámená len pre iPody classic, je vysoko pravdepodobné, že budú podporované aj predchádzajúce iPody nano.

UPDATE: Apple toto tvrdenie svojho zamestnanca v zápätí poprel. Genius playlisty teda v originálnych iPodoch classic nebudú. Išlo len o chybné tvrdenie Apple zamestnanca na prezentácii.

komentárov
  1. mac user: iPhonem 2G myslíš starý iPhone s kovovou zadní stěnou? Není to tvoje vina, bordel v tom udělal Apple tím, že druhá generace iPhonů se značí 3G, ale bylo by lepší, kdybys používal jiné značení.

  2. kdyby nový macbooky byly hliníkový, tak by je mohli udělat ve stejné barevné paletě jako ty nový iPody Nano. to by mohla být docela pecka. koupil bych jeden manželce :-)

  3. malebius: Prvý iPhone sa volá iPhone a druhý iPhone sa volá iPhone 3G. Označenie 3G je označenim, že nový iPhone je príslušnikom 3. generácie mobilných telefónnych zariadení podľa ITU. Prvý iPhone bol z hľadiska definície ITU príslušníkom 2. generácie (pre marketingove účely vznikli i pomenovania 2.5G a 2.75G a podobne, ale tie nie sú presne definované). Pomenovanie iPhone 2G je v prípade, kde chceme odlíšiť medzi pôvodným iPhonom a nechceme vysvetľovať, že mal kovovú zadnú stenu a že nebola vypuklá a ja neviem ešte čo, veľmi správne a stalo sa naozaj všeobecne zaužívaným a nevymyslel to mac user.
    Bordel v tom, ale asi časom naozaj vznikne rovnako, ako aj u iPodov. Zatiaľ bolo iPhonov uvedených len 2 generácie a už sa tu o tom diskutuje a to bude celkom zaujímavé keď bude uvedený iPhone 3G 2. generácie (a možno aj tretej či štvrtej), čo som si celkom istý, že sa stane lebo na 4G podľa ITU si ešte určite ešte nejaký čas počkáme. Jedno je však celkom isté a jasné iPhone 2G ostane už len jediný a bude to ten pôvodný – s kovovou zadnou stenou.
    Resume: 2G a 3G v názvoch iPhone – oficiálnom i neoficiálnom (v prípade toho prvého) neznamená, že je to 2. alebo 3. generácia tohoto zariadenia od Apple, ale že toto mobilné telekomunikačné zariadenie je podľa ITU (International Telecommunication Union) komliantom 2G, resp. 3G definície.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Návod: Ako si nastavíte widgety v iOS 14

Apple včera vydal veľký update svojho OS pre mobilné zariadenia. Jednou z kľúčových noviniek sú widgety, na ktoré sa teraz pozrieme.