Apple vydáva aktualizáciu Mac OS X Leopard 10.5.4, Safari 3.1.2 pre Tiger

Apple vydal prostredníctvom Software Update novú aktualizáciu pre Mac OS X Leopard, verzia 10.5.4. Táto aktualizácia by mala riešiť hlavne problémy so spoľahlivosťou a stabilitou. Štandardne sa nové aktualizácie systému vydávajú v cykle 6 až 8 týždňov, ale 10.5.4 prišiel len 4 týždne po 10.5.3.

Nová verzia pridáva hlavne nevyhnutnú podporu pre službu Mobile Me (me.com) a „Push“ synchronizovanie pre iPhone 3G resp. iPhone s firmware 2.0, ktorý sa na trh dostane 11. júla.

Vážna chyba s ARDagentom nebola opravená, avšak vyriešil sa kritický problém s ukladaním súborov na AFP/SMB server z programov Adobe Photoshop CS3, InDesign CS3 a ďalších.

Ďalšie fakty o oprave posledných známych chýb výjdu najavo neskôr po otestovaní užívateľmi, ak budú zaujímavé, článok doplníme. Ak máte vlastné poznatky, neváhajte sa o ne podeliť v diskusii pod článkom. Na support.apple.com nájdete zoznam zmien v 10.5.4. Aktualizáciu môžete stiahnuť aj manuálne a inštalovať ako Combo Update.

Zároveň Apple vydáva Security Update 2008–004 pre majiteľov Mac OS X Tiger a Leopard do 10.5.3, pričom v 10.5.4 je už táto záplata zahrnutá. Safari 3.1.2 pre Mac OS X TigerWindows opravuje bezpečnostné diery a hlavne dieru vo WebKite pri použití na Windows XP alebo Windows Vista.

komentárov
  1. Moze byt, ze po tejto aktualizacii mi nefunguje adium? Vyhadzuje mi totizto hlasku “The client version you are using is too old. Please upgrade at http://pidgin.im/” Ta stranka nefrci. A mam Adium 1.2.5, neviete nahodou, ze kde moze byt chyba?

    0
    0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Tajomstvo úspechu slúchadiel AirPods

Keď Apple v roku 2016 predstavil prvé bezdrôtové slúchadlá AirPods, odprezentoval ich s veľkou skromnosťou a venoval im len 5 minút času na pódiu. Bolo to veľmi neobvyklé, pretože nové produkty boli zvyčajne sprevádzané veľkolepými prezentáciami a masívnou mediálnou kampaňou. Aj napriek tejto skromnosti sa malé biele slúchadlá stali fenoménom a jednými z najpredávanejších v histórii. Aké je ich tajomstvo úspechu?
pokračovanie článku

Apple po 10 rokoch zrušil vývoj vlastného auta

Písal sa rok 2014. Svetlo sveta uzreli prvé hodinky Apple Watch, svet si robil srandu z ľahko sa ohýbajúceho iPhone 6 Plus a na internete sa objavili informácie, že Apple vyvíja vlastné auto.