10 miliónov predaných iPhonov a prvé informácie o firmware 2.2


10 miliónov predaných iPhonov

Plány Apple predať v roku 2008 10 miliónov iPhonov sa nakoniec možno aj s náskokom vyplnia. Podľa prieskumu IMEI čísel by táto hranica mohla byť už teraz prekročená (iPhone + iPhone 3G). Ostatné zdroje však tieto informácie spochybňujú, keďže číslo môže zahŕňať aj poškodené a vymenené iPhony. Skutočnosť sa dozvieme až z oficiálneho ohlásenia výsledkov spoločnosti Apple.

iPhone 2.2 a jeho skryté funkcie

iPhone firmvér 2.1 vyšiel len nedávno, no Apple už pracuje na verzii 2.2, ktorá by mala priniesť ďalšie zaujímavé novinky. Napriek tomu, že Apple k beta verziám pre vývojárov prikladá len informácie o zlepšení kompatibility, vývojárom sa podarilo odhaliť skryté funkcie v poslednej verzii.

 • Podpora japonských emoji ikon, u nás nie veľmi známej, no v Japonsku  veľmi obľúbenej obdobe emotikon. Podporovaných by malo byť až 461 týchto  obrázkov. Práve táto chýbajúca funkcia údajne brzdí predaj iPhonu  v Japonsku.
iPhone 2.2 Google Street View
 • Nakoniec, v iPhone 2.2 by mala pribudnúť aj u nás žiadaná funkcia  vypnutia Automatickej korekcie písania (T9). Vo verzii 2.1 sa objavila  možnosť zvolenia slovenskej či českej klávesnice, no aj táto používa  auto korekciu pomocou slov, napríklad zo zoznamu kontaktov.
Vypnutie T9 iPhone auto korekcia

Dátum vydania nového firmvéru zatiaľ nie je známy.

komentárov
 1. Skor by som privital realne pouzitie Bluetooth ako nejake emotikony. Funkciou Bluetooth na klasicke posielanie multimedii, volnych aplikacii, by oslovili mnoho nevlastnikov iPhonov v celej Europe (minimalne).

 2. durotrulo: 2.1 nebola a ak im v Apple uz uplne neprepina tak si myslim, ze ani 2.2 nebude. Ale s Apple si clovek nikdy nemoze byt isty.

 3. 2 Michal Ondrus:
  no to myslim ne, si ji zkopiruju z itunes – a pokud uz ji mam jako mp3 tak uz vubec neni nad cim premyslet
  a hlavne v nasich koncinach kupovat muziku na iP pres napr. EDGE – no to by byla sebevrazda :)

 4. aleluja auto-correction, ešte keby fungoval ako harddisk (bez jailbreaku, ak je ta moznost pomocou jb) tak som uplne happy. A mohol by byť ešte rychlejší, po update na 2.1 stale nemám ten pocit, že by bol rychlejši, napr. pri načítavaní kontaktov je to stale pomale. Po 2.1 update mi častejšie padá, často keď ho prebudím, sa mi zobrazí čierna plocha bez ikoniek, čiže znovu stlačit power button a home button, potom to ide. Poteším sa teda updatu 2.2, dúfam, že čoskoro.

 5. PJ: ako sa jailbreak prejavi napr. na iPhone zobraneho od Orange ? Neposobi to problemy ? Akym sposobom potom funguje internet ? iPhone sa tvari ako modem alebo sa zdiela pripojenie ? Dik za pripadne info :-)

 6. Nestazujte sa, po viac ako mesacnom testovani sme kupili do celej firmy iphony.
  Stoja od Podnikatel 150 1 SK, k tomu datovy program GIGA za 99,- SK vsetko ceny s DPH a usetrim za Blackberry sluzby a za server…

 7. Chcelo by to vlastne mp3/zvonenia :) .. lebo tie original v Iphone mi uz lezu na nervy .. jedine co sa da je Strum .. ale uz aj to je otrepane casom

 8. bluetooth k takemu pouzivaniu ako bolo u nas zauzivane Apple podporu nikdy nedaju .. ide im o striktne dodrziavanie autorskych prav. ale copy-paste by fakt mohli do 2.2 vlozit

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť