Tlačidlo “Refresh” pre Finder

Finder pri prehliadaní diskov automaticky refreshuje ich obsah, takže vidíte vždy aktuálne súbory a priečinky. Občas sa vyskytnú prípady, kedy automatický refresh nefunguje tak, ako by sme očakávali. V týchto prípadoch by sa hodilo použiť manuálne tlačidlo Refresh (ako to má napríklad internetový prehliadač alebo prieskumník vo Windows). Finder túto funkciu neposkytuje.

Samuel Svensson vytvoril malú aplikáciu, ktorá dokáže Findera refreshovať. Túto utilitu si môžete stiahnuť na autorovej webstránke, následne ju stačí skopírovať do Applications a pretiahnúť do nástrojovej lišty Findera (podľa triku v mojom poslednom článku o funkciách Drag & Drop). Program je veľmi jednoduchý a vykonáva len obyčajný AppleScript na aktualizáciu obsahu okna.

(zdroj: TUAW)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple vydal iOS 16.0.2

Iba pár dní po vydaní veľkej aktualizácie iOS 16 prichádza prvá menšia aktualizácia, opravujúca chyby aj na najnovších zariadeniach.
pokračovanie článku

Zbohom Pro Max, vitaj iPhone 15 Ultra?

Slovník marketingového tímu Applu sa tento rok rozšíril o nové slovíčko "Ultra". Na začiatku roka spoločnosť odhalila svoj doteraz najvýkonnejší procesor M1 Ultra, a v uplynulých dňoch začala predávať robustné hodinky Apple Watch Ultra. Budúci rok sa k nim pridá zjavne ďalší produkt.