Tlačidlo “Refresh” pre Finder

Finder pri prehliadaní diskov automaticky refreshuje ich obsah, takže vidíte vždy aktuálne súbory a priečinky. Občas sa vyskytnú prípady, kedy automatický refresh nefunguje tak, ako by sme očakávali. V týchto prípadoch by sa hodilo použiť manuálne tlačidlo Refresh (ako to má napríklad internetový prehliadač alebo prieskumník vo Windows). Finder túto funkciu neposkytuje.

Samuel Svensson vytvoril malú aplikáciu, ktorá dokáže Findera refreshovať. Túto utilitu si môžete stiahnuť na autorovej webstránke, následne ju stačí skopírovať do Applications a pretiahnúť do nástrojovej lišty Findera (podľa triku v mojom poslednom článku o funkciách Drag & Drop). Program je veľmi jednoduchý a vykonáva len obyčajný AppleScript na aktualizáciu obsahu okna.

(zdroj: TUAW)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Dovidenia, iPhone mini!

Už dnes večer sa dočkáme ohlásenia novej série Apple telefónov na čele s iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max. Novú fantastickú štvorku uzatvoria dva modely iPhone 15 a iPhone 15 Plus, ktorý bude už druhý rok po sebe predstavovať väčšiu verziu základného modelu.
pokračovanie článku

Sú toto wallpapery iPhone 15 Pro?

Tak sa zdá, že úniky sú čím ďalej tým detailnejšie. Na sociálnej sieti Weibo sa totiž objavili rendery iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max, ktoré so sebou prinášajú jednu špecialitu: pohľad na wallpaper nových mobilov.