TinkerTool

Narazil som na aplikáciu TinkerTool, ktorá patrí do kategórie nástrojov nastavovania skrytých vlastností Mac OS X. Aj keď je podobných programov na internete už niekoľko, TinkerTool je predsa len niečím špecifický.

V programe nájdeme typické skryté vlastnosti, ktoré sa často objavujú aj v konkurenčných programoch, ako je nastavovanie vlastností Docku, vypínanie Finderu, vypnutie zvukových efektov, zapínanie zobrazovania skrytých súborov, vypnutie Dashboardu za účelom šetrenia systémových zdrojov, minimizer effect, nájdu sa aj nejaké rozšírenia pre Safari, nastavenie východzích práv pri vytváraní nových súborov a podobne. Celý zoznam vlastností je vymenovaný na oficiálnej stránke projektu, pre každú verziu Mac OS X.

Čo ma ale hlavne zaujalo a čo som v žiadnom podobnom nástroji zatial nenašiel (keď sa mýlim, tak ma prosím opravte), bola možnosť zmeniť systémové fonty a takisto možnosť zmeniť formát súboru pre ukladanie screenshotov.

TinkerTool Fonts
TinkerTool General

Považujem za dôlezité poznamenať, že všetky zmeny, ktoré si nastavíte pomocou TinkerTool je možné resetnút na pôvodne systémove nastavenie. Všetky zmeny sa ukladajú iba pre daného užívateľa, pod ktorým sme prihlásení, takže na tieto zmeny nepotrebujeme žiadne administrátor­ské práva.

komentárov
  1. >>Macker/Daniel:
    Jasně, zvuk při startu systému lze nastavit (vypnout) v nastavení systému…
    Ale já jsem našel, stáhl a používám, roztomilou utilitku “Psst” z http://www.satsumac.com. Koukněte tam, je jich tam víc, podobně roztomilých blbůstek, a vesměs free!

    0
    0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Tajomstvo úspechu slúchadiel AirPods

Keď Apple v roku 2016 predstavil prvé bezdrôtové slúchadlá AirPods, odprezentoval ich s veľkou skromnosťou a venoval im len 5 minút času na pódiu. Bolo to veľmi neobvyklé, pretože nové produkty boli zvyčajne sprevádzané veľkolepými prezentáciami a masívnou mediálnou kampaňou. Aj napriek tejto skromnosti sa malé biele slúchadlá stali fenoménom a jednými z najpredávanejších v histórii. Aké je ich tajomstvo úspechu?
pokračovanie článku

Apple po 10 rokoch zrušil vývoj vlastného auta

Písal sa rok 2014. Svetlo sveta uzreli prvé hodinky Apple Watch, svet si robil srandu z ľahko sa ohýbajúceho iPhone 6 Plus a na internete sa objavili informácie, že Apple vyvíja vlastné auto.