TinkerTool

Narazil som na aplikáciu TinkerTool, ktorá patrí do kategórie nástrojov nastavovania skrytých vlastností Mac OS X. Aj keď je podobných programov na internete už niekoľko, TinkerTool je predsa len niečím špecifický.

V programe nájdeme typické skryté vlastnosti, ktoré sa často objavujú aj v konkurenčných programoch, ako je nastavovanie vlastností Docku, vypínanie Finderu, vypnutie zvukových efektov, zapínanie zobrazovania skrytých súborov, vypnutie Dashboardu za účelom šetrenia systémových zdrojov, minimizer effect, nájdu sa aj nejaké rozšírenia pre Safari, nastavenie východzích práv pri vytváraní nových súborov a podobne. Celý zoznam vlastností je vymenovaný na oficiálnej stránke projektu, pre každú verziu Mac OS X.

Čo ma ale hlavne zaujalo a čo som v žiadnom podobnom nástroji zatial nenašiel (keď sa mýlim, tak ma prosím opravte), bola možnosť zmeniť systémové fonty a takisto možnosť zmeniť formát súboru pre ukladanie screenshotov.

TinkerTool Fonts
TinkerTool General

Považujem za dôlezité poznamenať, že všetky zmeny, ktoré si nastavíte pomocou TinkerTool je možné resetnút na pôvodne systémove nastavenie. Všetky zmeny sa ukladajú iba pre daného užívateľa, pod ktorým sme prihlásení, takže na tieto zmeny nepotrebujeme žiadne administrátor­ské práva.

komentárov
  1. >>Macker/Daniel:
    Jasně, zvuk při startu systému lze nastavit (vypnout) v nastavení systému…
    Ale já jsem našel, stáhl a používám, roztomilou utilitku “Psst” z http://www.satsumac.com. Koukněte tam, je jich tam víc, podobně roztomilých blbůstek, a vesměs free!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Inštalovať iOS 14 alebo nie?

Nový iOS prináša viacero zaujímavých zmien aj nových funkcií. Dôležitá je však aj otázka: aktualizovať už teraz alebo radšej ešte počkať?