Orange Internet s PCMCIA kartou Option GlobeTrotter 3G+ napríklad na PowerBooku?

Mám občas možnosť použiť Internet od firmy Orange. Môj osobný počítač je však PowerBook G4. Hľadal som na internete návod, ako ho spojazdniť pre počítače Apple ale oficiálne web stránky orange.sk ani priložené CD však nič o podpore Mac OS X nehovoria („Pred istým časom, na telefonickej linke Orange, mi operátorka s poľutovaním oznámila, že operačný systém Mac OS X Orange Internet s touto kartou nepodporuje“; pozn. Tomáš Kováč). Začal som preto hľadať na internete. Niektorí zahraniční operátori uvádzajú podporu OS X i pre tieto karty. Ovládača však nikde nebolo.Úplnou náhodou sa mi podarilo nájsť ovládač, ktorý funguje a preto si dovoľujem tento tip poskytnúť aj Vám. Na stiahnutie je na novozélandských stránkach firmy OPTION http://www.option.com/…nloads.shtml. Pred vložením karty je treba nainštalovať program GlobeTrotter Connect. Mac netreba ani reštartovať a po spustení a vložení karty sa opýta na PIN kód SIM karty. Orange si ho nechal zabudovať na inštalačné CD a nikto by sa asi netrafil akurát na štyri nuly. V nastaveniach si nájdeme kartu 3G/EDGE/GPRS. A údaje zmeníme nasledovne:

 • APN: internet.vip
 • Username: orange
 • Password – to isté ako Username (viď obrázok)

Vo všeobecných nastaveniach ešte odporučím vypnúť požadovanie PINu pri každom vložení karty.

Teraz nastane tá pravá chvíľa vyskúšať si internet nastavený s pomocou tohoto návodu.

Škoda, že som na to musel prísť sám a Orange nič takéto neuvádza. Pozitívum je, že teraz na mne Orange zarobí viac, lebo to mám na svojom obľúbenom PowerBooku.

PS: Kompatibilitu s Intel procesormi som si nebol schopný overiť.

komentárov
 1. Rovnaku skusenost s Orange som mal ked som sa pokusal rozchodit pripojenie na Internet s vyuzitim mobilu (Nokie) ako modemu … nevedel nik poradit … nakoniec mi vyborne pomohol GPRS Script Generator. Podarilo sa mi takto rozchodit pripojenie s N6230i, N95, E65 …

  0
  0
 2. Toto je jediná vec, čo ma hnevá na MBP a síce konkrétne to, že MBP zo zvláštnych, mne rozumovo nedostupných dôvodov, nemá klasický, ale zmenšený vstup na pcmcia karty… Takže mobilný internet cez 3G alebo flarion sa tým výrazne komplikuje. (U Flarion je to dokonca vylúčené a pri 3G od Orange sa musím zmieriť s USB modemom.)

  0
  0
 3. presne tieto problemy som mal aj s huawei ultra-portable modemom od orangu, na ich webe však bol menší návod pre OS X, ale aj tak som musel googlovať aj tie správne drivery som našiel tiež niekde úplne v p…

  0
  0
 4. Co se tyce ovladacu na Huawei modemy je ceske zastoupeni velice vstricne konkretne me ovladac konkretne ne e220 obratem bylo zaslano

  0
  0
 5. dex – PCMCIA sú už dosť zastarané a postupne ich nahrádzajú Express karty. Všetky nové notebooky už majú express card sloty. Problém je skôr v tom, že Slovenskí operátori zaspali dobu. Ale zdá sa mi, že už minimálne T-Mobile ponúka aj express karty. Z globálneho hľadiska je to tak trochu akoby si nadával, že Macy nemajú disketové mechaniky :)

  ale ináč – super článok. Mám mobilný internet cez Huawei E220 a trvalo mi dosť dlho kým som našiel potrebné drivre a všetko rozchodil, aj keď je to vpodstate úplne jednoduché. Takéto články sú veľmi potrebné a iste ich mnohí ocenia :)

  0
  0
 6. 2 juraj vivoda a Olda a Aleks

  orange mi zaslal link na ovladace pre mac os x pre modem huawei e220. mam s tym trochu problem rozbehat to. ak by ste mi vedeli pomoct ozvite sa prosim na mail [email protected]. vdaka :)

  0
  0
 7. vsu, tá kartička vyzerala veľmi zaujímavo, až kým som sa nedostal na koniec stránky a k cene :-O (12000!!!). Myslím, že radšej “pretrpím” ten malinký USB modemík Huawei ;)

  0
  0
 8. ty si fakt typek bez teba by som asi zosalel ked som si konecne doprial mam tiez powerbook a to iste datove zariadenie
  diki moc
  uznavam ta :D

  0
  0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Dovidenia, iPhone mini!

Už dnes večer sa dočkáme ohlásenia novej série Apple telefónov na čele s iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max. Novú fantastickú štvorku uzatvoria dva modely iPhone 15 a iPhone 15 Plus, ktorý bude už druhý rok po sebe predstavovať väčšiu verziu základného modelu.
pokračovanie článku

Sú toto wallpapery iPhone 15 Pro?

Tak sa zdá, že úniky sú čím ďalej tým detailnejšie. Na sociálnej sieti Weibo sa totiž objavili rendery iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max, ktoré so sebou prinášajú jednu špecialitu: pohľad na wallpaper nových mobilov.