Novinky zo sveta iPodov: chýry o iPodoch, hra Musika, reproduktory, gadgety, gravírovanie


Nový iPod: chýry pokračujú, neprestávajú a asi ešte budú pretrvávať

To, že na utorkovom evente Steve Jobs (aj podľa mojich skeptických očakavání) neprišiel s novým iPodom, ako sa o tom všade písalo, ľudí nezastaví vo „vymýšľaní“ nových dátumov, kedy novinku očakávať.

Keďže predvčerom nič nové ohlásené nebolo, a zdá sa, že ľudia sú pomerne nedočkaví, hovorí sa o nových dátumoch. Stránka digitimes.com tvrdí, že nové iPody by mali prísť koncom septembra, mali by prehrávať videá a budú mať 16GB pamäť. Vzhľadom na rôznorodosť informácií zdrojov však nie je isté, či pôjde o náhradu 80GB klasických iPodov, alebo o novú generáciu iPodov nano. Na pamäti zariadení sa tiež nikto zhodnúť nevie, lebo digitimes.com hovorí o 16GB flash pamäti, zatiaľ čo 9to5mac.com spomína 8GB a 4GB kapacitu; tie, dovolím si povedať, najmenej dôveryhodné zdroje hovoria len o 3GB pamäti. Avšak po utorkovom evente je otázne, či sa začnú robiť nové iPody menej lesklé ako sú doteraz, keďže sám Steve Jobs povedal, že ľudia majú lesklé produkty veľmi radi. Okrem toho druhé generácie iPodov nano a shuffle sú vyrobené z hliníku, podobne ako nové iMacy, takže je ešte viac otázne, či nás vôbec čakajú čierne a biele iPody ako doteraz, alebo sa skôr, a podľa mňa viac pravdepodobne, Apple pobrie novou dizajnérskou cestou hliníku a skla.

Ľudia však aj naďalej prezentujú svoje predstavy v napodobneninách prichádzajúcich iPodov. Na prvom obrázku „budúci“ iPod nano z flickr.com, na druhom klasický iPod zo stánky mtechxp.net so vzhľadom iPhoneu, dotykovým displejom a digitálnym kolieskom.

Musika: nová hra pre iPod video

V iTunes Store sa objavila nová hra menom Musika od vydavateľstva BMG za cenu $5, podobne ako pri ostatných herných tituloch. Hra využíva vašu iTunes Library s použitím vizuálnych efektov na zobrazenie písmen. Ak vidíte písmeno, ktoré zodpovedá názvu hranej pesničky, stlačíte stredné koliesko iPodu. Za rýchlejšie reflexy ste odmenení bonusovými bodmi, ktoré sa dajú využiť na ďalšie špeciálne efekty. Podľa hodnotenia ľudí z iTunes by som však povedala, že hry Sims Bowling a Sims Pool sa stanú obľúbenejšie.

iPod reproduktory na bicykel

Ak je vašim obľúbeným relaxom bicyklovanie a zúfate, že pre vás, na rozdiel od bežcov a plavcov nič nevymysleli, ďalej zúfať nemusíte. Spoločnosť iHome Audio ponúka dock pre klasické iPody so zabudovanými reproduktormi, ktorý jednoducho vložíte do držiaku na fľašu. Zvláda dážď, je dodávaný s bezdrôtovým RF ovládačom pre ľahké použitie počas jazdy a pri zapojení do AC konektoru nabíja iPod. Cena je $100.

Pri prezeraní albumov na flickr.com som objavila skutočne majstrovsky (a ešte k tomu aj ručne) urobený obal na iPod. Je vyrobený z červeného afrického dreva, brúsený a lakovaný vysoko lesklým lakom. Autor tohto puzdra si ho vyrobil pre 4G iPodu, vraj je plne funkčný a ak ho požiadate a dohodnete sa na cene, rád taký urobí aj vám. Alebo si ho môžete vyskúšať spraviť aj sami.

Nové gravírovacie služby

Je pravda, že Apple vám ako špeciálnu službu poskytne jednoduché gravírovanie pre váš iPod, ale býva obmedzené na zložitosť a tiež použité slová. Pre tých, ktorí túžia po zložitejších nápisoch, obrazcoch alebo symboloch, je tu spoločnosť Device Nine Six. Ponuka nie je obmedzená len na iPody, ale gravírovať môžete aj váš notebook alebo iné zariadenia a vytvoriť tak osobný a štýlový vzhľad. Keby som to mala po ceste do LA, určite by som to využila.

Reproduktor Zeppelin

Novinkou od firmy Bowers & Wilkins je reproduktor Zeppelin (t.j. vzducholoď), ktorej tvar naozaj má veľa spoločného s názvom. High-endový reproduktor vyrobený na základe 40-ročných skúseností sľubuje vysokú kvalitu zvuku. V predaji od tretieho septembra za (nie príliš lichotivú) cenu $600.

komentáre
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Vychází zcela nová aplikace SledovaniTV pro AppleTV

Uživatelé SledovaniTV, kteří využívají AppleTV, se mohou těšit na zbrusu novou aplikaci. Ta postupně nahradí tu stávající. Nová aplikace pro AppleTV přináší uživatelům této platformy nové funkce a celkově příjemnější a plynulejší zážitek ze služby.
pokračovanie článku

Telekom varuje pred podvodnou komunikaciou

Slovak Telekom počas uplynulého víkendu zaregistroval zvýšenú aktivitu nevyžiadaných e-mailov a SMS správ, ktoré vystupujú v jej mene a zneužívajú dôveru zákazníkov. Hlavným cieľom je od zákazníkov vylákať osobné údaje či ich donútiť k potvrdeniu objednávky, ktorá v skutočnosti neexistuje.