Novinky, zaujímavosti, linky

  • V Melbourne (Austrália) sa pripravuje výstavba nového projektu za  200 miliónov USD. Súčasťou výstavby je aj oficiálny Apple  Store – trochu mi pripomenul sklenenú kocku Apple  v New Yorku. AppleInsider má predbežné obrázky, ako to celé bude vyzerať.
  • Apple WWDC 2007 (Apple World Wide Developer Conference),  každoročná veľká konferencia hlavne pre Apple profesionálov, vývojárov a  „fanatikov“ bude prebiehať v dňoch 11. až 15. júna 2007. Vzhľadom  na aktuálny dátum je to asi zbytočne skorá informácia, ale Apple už  rozosielal registrovaným vývojárom e-mail s obrázkom  „zaznamenajte si tento dátum“. Okienka v prostredí Time Machine môžu  naznačovať nový design/UI Leoparda. Najnižšia cena vstupenky je 1300 USD,  miesto konania San Francisco.
  • Veľké vydavateľstvo EMI zrušilo na niekoľkých  hudobných albumoch DRM ochranu a s výsledným ziskom  z predaja sú spokojní. Reakcie ľudí boli taktiež pozitívne. Spoločnosť  uvažuje o ďalšom rušení DRM ochrán hudobných súborov. Náhoda, alebo  reakcia na esej Steva Jobsa?
  • Vieme už, že na Apple  TV nie je možné hrať iPod hry, ale Greg Canessa z Xbox Live Arcade vo  svojom vyhlásení spomenul, že sa pracuje na upravených hrách pre Zune,  iPhone, Apple TV, Nintentdo DS a PSP. Buď len pán Canessa  stratil na chvíľu prehľad a Apple TV spomenul omylom, alebo sa dočkáme aj  nejakých hier pre toto zariadenie.
  • EA Mobile je v kontakte s Apple a pracuje na  hrách pre iPhone. Tento telefón nie je uzavretá platforma  (ako sa mnohí domnievajú), ale len kontrolovaná. Rovnako ako iPod a  jeho hry.
  • iPhone porovnaný  s telefónom s Windows Mobile. Systém Windows Mobile pôsobí podľa môjho  názoru oproti OS X v iPhone dosť zastaralo, a ovládanie stylusom je  nekomfortné. Ale táto téma je vždy na dlhé diskusie.
  • Veľká spoločnosť CompUSA, predajca počítačov a hardwaru, označila  dodávky počítačov Mac Pro písmenom „D“. Písmeno D  zvykne znamenať „discounted“. Môže to znamenať nástup nových Macov  s štvorjadrovými Xeonmi, alebo len CompUSA nemá z týchto strojov  dostatočné zisky.
  • No a nakoniec si pozrite, ako vyzerá donáška MacBookov Pro  v hodnote 1 mil. USD pre bohatú školu v USA. Kamión, 15 paliet,  500 notebookov.
komentár
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť