Novinky, zaujímavosti, linky

  • V Melbourne (Austrália) sa pripravuje výstavba nového projektu za 200 miliónov USD. Súčasťou výstavby je aj oficiálny Apple Store – trochu mi pripomenul sklenenú kocku Apple v New Yorku. AppleInsider má predbežné obrázky, ako to celé bude vyzerať.
  • Apple WWDC 2007 (Apple World Wide Developer Conference), každoročná veľká konferencia hlavne pre Apple profesionálov, vývojárov a  „fanatikov“ bude prebiehať v dňoch 11. až 15. júna 2007. Vzhľadom na aktuálny dátum je to asi zbytočne skorá informácia, ale Apple už rozosielal registrovaným vývojárom e-mail s obrázkom „zaznamenajte si tento dátum“. Okienka v prostredí Time Machine môžu naznačovať nový design/UI Leoparda. Najnižšia cena vstupenky je 1300 USD, miesto konania San Francisco.
  • Veľké vydavateľstvo EMI zrušilo na niekoľkých hudobných albumoch DRM ochranu a s výsledným ziskom z predaja sú spokojní. Reakcie ľudí boli taktiež pozitívne. Spoločnosť uvažuje o ďalšom rušení DRM ochrán hudobných súborov. Náhoda, alebo reakcia na esej Steva Jobsa?
  • Vieme už, že na Apple TV nie je možné hrať iPod hry, ale Greg Canessa z Xbox Live Arcade vo svojom vyhlásení spomenul, že sa pracuje na upravených hrách pre Zune, iPhone, Apple TV, Nintentdo DS a PSP. Buď len pán Canessa stratil na chvíľu prehľad a Apple TV spomenul omylom, alebo sa dočkáme aj nejakých hier pre toto zariadenie.
  • EA Mobile je v kontakte s Apple a pracuje na hrách pre iPhone. Tento telefón nie je uzavretá platforma (ako sa mnohí domnievajú), ale len kontrolovaná. Rovnako ako iPod a  jeho hry.
  • iPhone porovnaný s telefónom s Windows Mobile. Systém Windows Mobile pôsobí podľa môjho názoru oproti OS X v iPhone dosť zastaralo, a ovládanie stylusom je nekomfortné. Ale táto téma je vždy na dlhé diskusie.
  • Veľká spoločnosť CompUSA, predajca počítačov a hardwaru, označila dodávky počítačov Mac Pro písmenom „D“. Písmeno D zvykne znamenať „discounted“. Môže to znamenať nástup nových Macov s štvorjadrovými Xeonmi, alebo len CompUSA nemá z týchto strojov dostatočné zisky.
  • No a nakoniec si pozrite, ako vyzerá donáška MacBookov Pro v hodnote 1 mil. USD pre bohatú školu v USA. Kamión, 15 paliet, 500 notebookov.
komentár
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Vychází zcela nová aplikace SledovaniTV pro AppleTV

Uživatelé SledovaniTV, kteří využívají AppleTV, se mohou těšit na zbrusu novou aplikaci. Ta postupně nahradí tu stávající. Nová aplikace pro AppleTV přináší uživatelům této platformy nové funkce a celkově příjemnější a plynulejší zážitek ze služby.
pokračovanie článku

Telekom varuje pred podvodnou komunikaciou

Slovak Telekom počas uplynulého víkendu zaregistroval zvýšenú aktivitu nevyžiadaných e-mailov a SMS správ, ktoré vystupujú v jej mene a zneužívajú dôveru zákazníkov. Hlavným cieľom je od zákazníkov vylákať osobné údaje či ich donútiť k potvrdeniu objednávky, ktorá v skutočnosti neexistuje.