Novinky a zaujímavosti

  • Parallels Desktop 2  (b 3186) je konečne vo finálnej verzii. Pre súčasných majiteľov  predošlej verzie je zdarma. Korektne už funguje kamera iSight, Drag &  Drop, USB 2.0 aj spúšťanie Windows z BootCamp partície. Pozrite si kompletný  zoznam zmien.
  • Apple TV sa oneskorí a na americkom trhu by sa mal  objaviť v priebehu marca. Pôvodné informácie hovorili o konci  februára.
  • ThinkSecret vytvoril galériu poslednej  vydanej betaverzie Mac OS X Leopard 9A343. Tieto screenshoty  ste mohli vidieť už v januári. Pozrite si napr. konfiguráciu Spaces  (virtuálne plochy), video nového DVD Playera alebo  Matrixovú ikonu Terminalu. V Leoparde bude aj nový prehliadač Safari 3.
  • Majitelia iTunes účtov si môžu za $4.99 stiahnuť novú hru pre iPod  Video, Ms PacMan. Je to už dvanásta hra pre iPod. Nachádza  sa na štandardnom mieste, v sekcii iPod Games. Ms PacMan má až 256 levelov.  (Link  na iTunes)
  • Redaktor servera ARS technica vypracoval kvalitnú a rozsiahlu recenziu  profesionálneho foto programu Adobe Lightroom 1.0. Nechýba  ani krátke porovnanie s Aperture. V krátkosti by som zhrnul, že Lightroom  má zatiaľ kritické nedostatky v RAW procesore a profesionálni fotografi  čakajú na ďalšie verzie.
  • V staršom iPod Mini prvej generácie je možné podľa  tohto postupu  vymeniť pevný disk za pamäťovú kartu CompactFlash. Pamaťové karty sú  oproti pevným diskom menej náročné na energiu a sú aj  spoľahlivejšie.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Návod: Ako si nastavíte widgety v iOS 14

Apple včera vydal veľký update svojho OS pre mobilné zariadenia. Jednou z kľúčových noviniek sú widgety, na ktoré sa teraz pozrieme.