Novinky a zaujímavosti

  • Parallels Desktop 2 (b 3186) je konečne vo finálnej verzii. Pre súčasných majiteľov predošlej verzie je zdarma. Korektne už funguje kamera iSight, Drag & Drop, USB 2.0 aj spúšťanie Windows z BootCamp partície. Pozrite si kompletný zoznam zmien.
  • Apple TV sa oneskorí a na americkom trhu by sa mal objaviť v priebehu marca. Pôvodné informácie hovorili o konci februára.
  • ThinkSecret vytvoril galériu poslednej vydanej betaverzie Mac OS X Leopard 9A343. Tieto screenshoty ste mohli vidieť už v januári. Pozrite si napr. konfiguráciu Spaces (virtuálne plochy), video nového DVD Playera alebo Matrixovú ikonu Terminalu. V Leoparde bude aj nový prehliadač Safari 3.
  • Majitelia iTunes účtov si môžu za $4.99 stiahnuť novú hru pre iPod Video, Ms PacMan. Je to už dvanásta hra pre iPod. Nachádza sa na štandardnom mieste, v sekcii iPod Games. Ms PacMan má až 256 levelov. (Link na iTunes)
  • Redaktor servera ARS technica vypracoval kvalitnú a rozsiahlu recenziu profesionálneho foto programu Adobe Lightroom 1.0. Nechýba ani krátke porovnanie s Aperture. V krátkosti by som zhrnul, že Lightroom má zatiaľ kritické nedostatky v RAW procesore a profesionálni fotografi čakajú na ďalšie verzie.
  • V staršom iPod Mini prvej generácie je možné podľa tohto postupu vymeniť pevný disk za pamäťovú kartu CompactFlash. Pamaťové karty sú oproti pevným diskom menej náročné na energiu a sú aj spoľahlivejšie.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Dovidenia, iPhone mini!

Už dnes večer sa dočkáme ohlásenia novej série Apple telefónov na čele s iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max. Novú fantastickú štvorku uzatvoria dva modely iPhone 15 a iPhone 15 Plus, ktorý bude už druhý rok po sebe predstavovať väčšiu verziu základného modelu.
pokračovanie článku

Sú toto wallpapery iPhone 15 Pro?

Tak sa zdá, že úniky sú čím ďalej tým detailnejšie. Na sociálnej sieti Weibo sa totiž objavili rendery iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max, ktoré so sebou prinášajú jednu špecialitu: pohľad na wallpaper nových mobilov.