Nové iPody o 5 dní – špeciálny Apple Media Event

Pre tých z vás, ktorí nedočkavo očakávate príchod nových iPodov, máme dobré správy: na stránke ArsTechnica a AppleInsider sa objavili správy, v ktorých sa hovorí, že nové iPody by mali mali byť uvedené už 5. septembra (budúca streda). Streda je síce mierne netradičný deň na uvedie nových produktov, zvyčajne bývajú eventy v utorok, ale dôvodom by vraj mal byť predĺžený víkend (Sviatok práce v USA). Akcia sa má konať v Moscone West v San Francisku o 10:00 miestneho času (19:00 u nás).

Pozvánky na špeciálny event, ktoré boli zaslané na mailové adresy, znázorňujú CoverFlow upostred ktorého je zobrazený typický Apple „cover“ (poznáte z reklám) s nápisom „The beat goes on“. Je vraj možné, že tento nápis má pôvod z poslednej správy z tlače od Beatles, ale vedľajšie obálky albumov od Beatles nepochádzajú. (Žeby nám nechceli kaziť prekvapenie?)

Pozvánka:

The Beatles fanúšikom asi ale pokazím radosť správou, že na stránke SiliconAlleyIn­sider sa objavila správa, resp. zatiaľ len chýr, že kompletný The Beatles katalóg by sme zatiaľ nemali očakávať. Podľa „dobre informovaného zdroju“ budú uvedené len nové zvonenia pre iPhone, ktoré budú fungovať na základe uložených piesní v telefóne. Piesne od Universal Music však nebude možné použiť ako zvonenie kvôli vzájomným bojom medzi UM a Apple. Faktom však ostáva, že uvedená stránka nikdy predtým žiadne chýry nevynášala, ale každý predsa musí niekde začať.

Arstechnica tvrdí, že podľa ich zdrojov má byť uvedený minimálne jeden nový iPod. Znie to vcelku dobre. Na druhej strane, AppleInsider uvádza, že aj keď nevedia presné detaily, vedia, že „situácia vyzerá dobre“ a budúci mesiac budú uvedené štyri nové modely, z ktorých väčšina bude založená na NAND-flash pamäti a klasické iPody a iPody nano by mali tiež obdržať významnejšie zmeny; zdroje z „ďalekého východu“ údajne videli širokouhlé iPody s OS založeným z OS X. Apple vraj pracovalo na softvére založenom na Mac OS pre modely, ktoré majú klikacie kolieska – ako je (alebo by aspoň mohla byť) tretia generácia iPodov nano. Hovorí sa aj o uvedení iPhone nano, ktorý by z očakávanho eventu urobil „wow“ event. Pri Apple však nikto nevie.

Zdroje AI tiež trvajú na prehlásení, že zásoby iPod 5G a iPodov nano sú ohromne nízke prípadne úplne vyčerpané (ako som písala minulý týždeň o tomto probléme v Kórei) dokonca aj u veľkých predajcov ako BestBuy. Podľa AI je toto ďalším veľkým náznakom, v ktorom ide o vyprázdnenie skladov výmenou za nové náhrady.

Tiež bolo naznačené, že 5. september by mal priniesť možné rozšírenie licencií pre obsah iTunes mimo US, ale ani v tomto prípade nič potvrdené nie je. Apple však prisľúbilo rozšírenie filmov mimo US niekedy na rok 2007.

Na evente sa očakáva aj predstavenie novej – červenj – farby pre iPod shuffle. Obrázok z AppleInsider.com.

Keďže sa vraj červené (RED) iPody nano relatívne dobre predávajú, šíria sa aj chýry o rozšírení farebnej škály iPodov shuffle. AI prehlásil, že ich zdroje tvrdia, že na najmenšom Apple prehrávači nie je veľmi čo vylepšovať, teda možno okrem farby. Tá by sa mohla rozšíriť o červenú, podobne ako pri (RED) iPod nano, z ktorých predaju ide $10 dolárov na boj proti AIDS v Afrike. Ak by však tento update aj prišiel, nemyslím si, že by bol príliš významný (najmä u nás, keďže tu sa výrobky PRODUCT (RED) nepredávajú).

Na záver si ešte môžete pozrieť video zo stránky 9to5mac.com, ktoré obsahuje výber najlepších napodobenín širokouhlých iPodov. Podľa tohto zdroja však súťažiace napodobeniny neboli presne také, ako iPody, čo videli oni – vraj je ťažké opísať malé rozdiely nového iPodu od iPhoneu.

komentárov
 1. Tak so teda zvedavý čo nakoniec bude pravda. Osobne očakávam zrušenie HDD a nahradiť ich FLASH-kami. Možno zväčšiť kapacitu.

  0
  0
 2. Ja tiež dúfam že sa to nestane. Keď budú mať iPody už iba flash pamäť bude najväčší možno 32GB (nateraz). Považujem za pravdepodobnejšie že bude predstavený nový iPod ktorý bude menší ako terajší iPod video, bude mať flash pamäť ale bude vedieť prehrávať videá. Apple vždy robil iPody s diskom a 80GB sa celkom predávajú preto si nemyslím že by ich prestal robiť…

  0
  0
 3. som asi týždeň v NY… prevčerom zašiel do Apple Store Fifth Avenue, že nakúpim kamarátom domov iPody, ale “všetky 30GB modely vypredané”… Idem dnes a iPody už mali. Keď som zapol ten svoj, hneď po spustení mal nastevený defaultný dátum “Sept. 5th”…

  0
  0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť