Apple, Volkswagen, Jaguar

Vzhľadom na aktuálnu pozíciu spoločnosti Apple na trhu sa vôbec nečudujem, že prichádzajú chýry a informácie aj z automobilového priemyslu. Industriálny dizajn, jednoduchosť a marketingový vplyv ich produktov oslovila aj riaditeľa Volkswagenu a dizajnérskeho direktora automobilky Jaguar.

Čo sa týka Volkswagenu, informácia pochádza od LeftLaneNews, podľa nej sa mali CEO Apple (Steve Jobs) a CEO VW (Martin Winterkorn) stretnúť v Kalifornii a diskutovať spoluprácu ohľadom integrovaní či navrhovaní špeciálnych produktov Apple v autách uvedenej značky. Médiá to samozrejme trochu nafúkli a vytvorili už aj názov produktu – iCar. Vzniká komická situácia a je len otázka času, kedy média pridelia Applu aj iToilet či iWC.

Naproti tomuto chýru sa oficiálne pre magazín Car v interview pochválil dizajnérsky direktor Ian Callum z Jaguaru, že s Apple už spolupracuje na interiéri nového automobilu Jaguar XF. Riadiaca páka automatickej prevodovky bola vymenená za špeciálne ovládacie prvky (koliesko), ktoré sa podľa prvých testov ovládajú veľmi komfortne. Treba však poznamenať, že Jaguar už nejaký čas nie je na výslni a z môjho pohľadu sa aktuálne len chytajú slamky pri potápaní. Nechcem tým však povedať, že ich vozidlá nie sú zaujímavé alebo málo luxusné. Ja som však fanúšikom BMW a manuálnych prevodoviek :) Nakoniec, aj BMW sa už vlastne pochválil integráciou iPhonu, takže v tejto oblasti môžme čakať ešte viacero zaujímavých noviniek.

UPDATE: BMW už má vlastný systém ovládania aut. prevodovky, volá sa iDrive a vyzerá podozrivo podobne tomu, akým sa prezentuje Jaguar.

Jaguar XF

Jaguar XF interior Jaguar XF Apple gear
komentárov
 1. iDrive? hahaha
  Horší ovládání jsem v autě neviděl. Než cokoliv nastavíš, tak tě může “jebnout”. Zejména u 6kový řady se mi líbí nastavování max. výkonu ALE KDO BY SAKRA SNIŽOVAL??? :-)))

  0
  0
 2. iDrive BMW nepouziva na ovladanie prevodovky, mas to nejake popletene. A aj ked mam BMW rad, musim suhlasit s ostatnymi, tazko sa da hovorit o iDrive v suvislosti s intuitivnym ovladanim, alebo dokonca ho oznacit za user friendly.

  0
  0
 3. autor je sice apple freak, ale o autach vie asi holy prd, iDrive je absolutne priserna vec (aj ked sa od prveho uvedenia v 7ckovom rade trosicku vylepsil, MMI od Audi alebo system ovladania v novej S-klasse). Jaguare si ziskavaju cloveka uplne niecim inym ako BMW a patri tam aj technicka vyspelost.
  iDrive ma v sebe, ale ze vsetko iba tu prevodovku nie a prave preto je tak komplikovany – takze update by som zmazal

  0
  0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Dovidenia, iPhone mini!

Už dnes večer sa dočkáme ohlásenia novej série Apple telefónov na čele s iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max. Novú fantastickú štvorku uzatvoria dva modely iPhone 15 a iPhone 15 Plus, ktorý bude už druhý rok po sebe predstavovať väčšiu verziu základného modelu.
pokračovanie článku

Sú toto wallpapery iPhone 15 Pro?

Tak sa zdá, že úniky sú čím ďalej tým detailnejšie. Na sociálnej sieti Weibo sa totiž objavili rendery iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max, ktoré so sebou prinášajú jednu špecialitu: pohľad na wallpaper nových mobilov.