MacBlog Podcast #41

Nosnou témou podcastu bude Mac OS X Leopard z pohľadu bežného užívania. Iste už poznáte všetky hlavné črty tohto operačného systému, ale aké drobné prekvapenia, či už v kladnom alebo zápornom zmysle, v sebe skrýva? A keďže žiadny softvér nemôže fungovať bez poriadneho hardware, v skratke si priblížime upgrade MacBookov.

Prehľad obsahu:

(Ad Leopard: podľa posledných informácií sú na Slovensku od včera dostupné iMacy s predinštalovaným Leopardom – v Poluse sú určite, odtiaľ pochádza aj táto informácia, pozn. Tomáš Kováč)

komentárov
 1. Maroško ja si vážim čo pre nás robíš.

  Veľmi pekný podcast, vďaka zaň. Čakal som naň.

  Len pár vecí..

  1) “minulý týždeň mi prišli na skúmanie vlastnosti, rozumej hranie sa…”
  (Aké tam vlastnosti?)

  2) Nie “spútlajt” ale “spotlajt” je správne

  3) Myslím, že som začul “položka šárid” (Shared) Správna slovenská výslovnosť by mala byť “šérd”

  Ahoj,
  LackoBé

  0
  0
 2. dufam ze na tych macbookoch upgradli tie vrchne plasty, ktore sa mi polamali a dufam ze ked to vyreklamuju, budu to tie z novej revizie, zosilene a ze vydrzia :-)

  takisto dufam ze upgradnu posvietenie, a ze uz hrana medzi touchpadom a klavesnicou nebude vydrierat displayi… :-(

  0
  0
 3. Vdaka za fajny podcast. Pri zmienke o novych MacBookoch som vsak cakal, ze bude zmienka o predpokladanom prichode do slovenskych obchodov…

  0
  0
 4. Ja som upgradoval 2 Tigre so strasnou kopou aplikacii vratane menej standardnych veci (aspon myslim) ako napr. fink a oba systemy pracuju (po upgrade, nie cistej instalacii) bez problemov a zda sa mi, ze sviznejsie ako povodny Tiger.

  0
  0
 5. Podcast měl spád a vyváženě se vypořádal s plusy i mínusy Leoparda; tak to má v recenzi být. Díky, podařené!

  0
  0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Dovidenia, iPhone mini!

Už dnes večer sa dočkáme ohlásenia novej série Apple telefónov na čele s iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max. Novú fantastickú štvorku uzatvoria dva modely iPhone 15 a iPhone 15 Plus, ktorý bude už druhý rok po sebe predstavovať väčšiu verziu základného modelu.
pokračovanie článku

Sú toto wallpapery iPhone 15 Pro?

Tak sa zdá, že úniky sú čím ďalej tým detailnejšie. Na sociálnej sieti Weibo sa totiž objavili rendery iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max, ktoré so sebou prinášajú jednu špecialitu: pohľad na wallpaper nových mobilov.