MacBlog Podcast #38

V najnovšom podcaste si môžte vypočuť obvyklú dávku noviniek a zaujímavostí, ktoré sa týkajú nie len iPhonu. Milovníci histórie si tiež prídu na svoje, pretože nosnou témou bude Apple Lisa, takmer 25 rokov starý počítač, ktorý priniesol vôbec prvý operačný systém s grafickým rozhraním.

Prehľad obsahu:

komentárov
 1. FM transmitter neprijima radio, ale naopak radiove vlny vysiela a umoznuje tak “bezkontaktne” pocuvat pomocou autoradia “vysielanie” iPod-u…

  0
  0
 2. hezký podcast. Zajimavé je třeba přebarvování hlinikových applů :-) velmi se mi líbí úvodní znělka. je o hodně lepší než ta co používal Ondra. na hardware recenze se těším. a prolistováním starších podcastů jsem nalezl ještě jednu skvělou rubriku. nebo spíš celý podcast. byl to rozhovor s Marcelem Zúbrikem. je velmi zajimavé slyšet zkušenosti, názory a postřehy lidí, kteří Apple počítače používají už dlouho a používají jej k právci a ne jen k zábavě. těchto rozhovorů by mohlo také přibývat :-)

  chválím…
  a přecházím z přezdívky po jméno. Takže z Fillbac je Filip Bačák (http://bacak.ic.cz)

  0
  0
 3. iwans: Nanešťastie pre mňa máte pravdu, poplietol som si to s obyčajným FM príjmačom. Pokúsim sa to opraviť čo najskôr.

  Mikesh: Ďakujem, pochvala vždy poteší :-)

  0
  0
 4. Maroš Mészáros: Nikto nie je neomylný… :-) Tá chyba je dokonca dosť logická, nechápem prečo takéto zariadenie neurobia univerzálne a nedajú tam aj ten FM tuner na príjem rádia. Vlastne chápem, len by som uvítal, keby to robili…

  A už len dodám: Príjemný podcast.

  0
  0
 5. Super podcast. Tá recenzia Lisy bola skvelá, a znelo to aj dosť profesionálne. A jedna pasáž bola aj celkom vtipná: “…Pokiaľ, žijete v bohatej štvrti kde má každý druhý Maca Pro…” no tak to by musela doosť bohatá štvrť :) Blahoželám, len tak daľej.

  0
  0
 6. až nyní jsem si podcast poslechl do konce. Lisa je HODNĚ HOOOODNĚ dobrá recenze. Přesně tohle zajímá mne a věřím, že i další posluchače. Historie je sice uzavřená, ale můžeme se z ní mnohé načit a dozvědět. Třeba způsob otevírání aplikací na Lise tím, že si vyberete typ dokumentu, mi příjde možná rozumnější, než hledat aplikaci, kterou potřebuji. A ono přemlouvání Jobse ke GUI. Nemůžu si pomoci, ale DÍKY BOHU, že ho přemluvili :)

  0
  0
 7. Opäť skvelé a ďakujem za to milé poďakovanie v predchádzajúcom podcaste.

  Som len zvedavý, kedy ti fakt niekto požičia nejaká ten stroj na zrecenzovanie… ;-)

  Ja ti zrecenzujem eMaca aby bolo niečo aj do retro :)

  0
  0
 8. Pěkný podcast i nové znělky, ale chtělo by to už opravdu změnit popis v iTunes!
  Měl bych dvě připomínky k Lise:
  1. Nebyl prvním počítačem s GUI ještě před Lisou Xerox Star?
  2. Bylo by dobré zmínit, že Lisa reagovala dost pomalu (http://youtube.com/watch?v=a4BlmsN4q2I), což efektivitě moc nepomohlo a prodejům už vůbec ne. Prvnímu Macintoshi chyběla podpora multitaskingu a další vymoženosti proto, aby se zlepšil výkon – i při slabším hardwaru nebylo nutné pořád čekat.

  0
  0
 9. Melebius > pekné video. Zaujímavé koľko vecí sa od počiatku GUI takmer vôbec nezmenilo :) Neviem, mne sa to až také pomalé nezdalo, na tú dobu… Btw tá žena v tom videu má veľmi podobný hlas ako tie systémové hlasy text-to-speech v OSX (Vicktoria a Vicky :)

  0
  0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Dovidenia, iPhone mini!

Už dnes večer sa dočkáme ohlásenia novej série Apple telefónov na čele s iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max. Novú fantastickú štvorku uzatvoria dva modely iPhone 15 a iPhone 15 Plus, ktorý bude už druhý rok po sebe predstavovať väčšiu verziu základného modelu.
pokračovanie článku

Sú toto wallpapery iPhone 15 Pro?

Tak sa zdá, že úniky sú čím ďalej tým detailnejšie. Na sociálnej sieti Weibo sa totiž objavili rendery iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max, ktoré so sebou prinášajú jednu špecialitu: pohľad na wallpaper nových mobilov.