MacBlog Podcast #29

Miglia MiniBank, První pohled: iPhoto ’08, Obejití kontroly v iMovie ’08, iMovie ’06 zdarma, Numbers, Skimming tip, Leopard na x86, Adium 1.1, Zoho Viewer, My iTunes, MS Skydrive, iPhone ads, Indikace uložení souboru.

komentárov
 1. ad bobtnání knihovny iPhota při úpravách – 08 by podle webu apple měla provádět úpravy nedestruktivně, takže naopak se místo bude šetřit…

  0
  0
 2. Mikesh: Nový HW bol prebratý už v minulom vydaní. V utorok boli predstavené nové iMacy a už v stredu ráno to bolo v podcaste. A hlavne, netvár sa, že si o nich nevedel dva mesiace dopredu :-)

  0
  0
 3. Jakub: momentálně jsem jen na telefonu, ale navečer sem hodím odkaz na zmínku o tvorbě duplikátů při rotaci fotky.

  mikesh: zatím jsem u imacu neseděl, proto bych mohl jen citovat technické specifikace, což není moc zajímavé. Počkej, až se nám nějaký dostane do rukou…

  0
  0
 4. K vypnutiu zvukovej stopy pocas “skimming” (rychleho prehliadania videa) netreba zdlhavo pristupovat cez menu (klavesova skratka je k veci). Je na to tlacidlo na pravej strane listy priamo v strede okna. Pozri video v TUTORIALS/SKIMMING VIDEO…

  0
  0
 5. to MAroš&Ondra:
  No to máte pravdu :-) . Jinak já jsem u něj taky neseděl (ale jenom stál) :-) .

  Jinak se budu opakovat, že tento podcast se mi opravdu líbil ;-) .

  0
  0
 6. Toto je prvý podcast z MacBlogu, dokonca myslím že aj môj prvý podcast vôbec (kedže to zatial na slovensku nieje moc rozšírene) ktorý som si vypočul. A zisťujem že som o veľa prišiel :) Super, mám iba jednu pripomienku, nemohli by ste to spraviť tak aby to bolo hlasitosťou narovnako? Ondra rozpráva strašne potichu, Maroš zase nahlas a vždy keď sa zmení hlasateľ musím vždy ubrať alebo stlmiť zvuk. Možno sa to tu už riešilo tak sry…

  0
  0
 7. jakub: vybírám z diskuze na apple.com http://tinyurl.com/yphupk

  Well, actually, a rotated image is saved in the modified folder. (It takes a moment, apparently, for it to appear, so I missed it the first time.)

  When I rotate an un-edited image, without even going into edit mode, a jpg copy of the rotated image appears in the modified folder.

  0
  0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Dovidenia, iPhone mini!

Už dnes večer sa dočkáme ohlásenia novej série Apple telefónov na čele s iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max. Novú fantastickú štvorku uzatvoria dva modely iPhone 15 a iPhone 15 Plus, ktorý bude už druhý rok po sebe predstavovať väčšiu verziu základného modelu.
pokračovanie článku

Sú toto wallpapery iPhone 15 Pro?

Tak sa zdá, že úniky sú čím ďalej tým detailnejšie. Na sociálnej sieti Weibo sa totiž objavili rendery iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max, ktoré so sebou prinášajú jednu špecialitu: pohľad na wallpaper nových mobilov.