Krátky tip: SMS cez Bluetooth z Dashboardu v Leopardovi

V Mac OS X Tiger môžete v Address Booku pravým tlačidlom kliknúť na telefónne číslo kontaktu a v ponuke je možnosť odosielania SMS. Stačí vlastniť mobilný telefón s podporou Bluetooth, ktorý je podporovaný Address Bookom.

Mac OS X Leopard už túto funkciu z mne nevysvetliteľných dôvodov neobsahuje. Možno to nejakým spôsobom súvisí s iPhone, blízkym updatom alebo iným riešením (obmedzením?) zo strany Apple. V každom prípade, ohlasy sú negatívne a stovky ľudí posielajú feedbacky priamo do Apple a žiadajú o návrat tejto funkcie.

Neposielam SMS často, ale napriek tomu som hľadal a našiel riešenie. Jednoduchý widget pre Dashboard s názvom emitSMS spolupracuje s Address Bookom a Bluetooth telefónmi, stačí na zadnej strane widgetu zvoliť správny typ komunikácie. Pri písaní mena dotyčného vám widget automaticky nahadzuje položky z Address Booku a ukazuje aj počet napísaných znakov.

emitSMS – posielanie SMS z Dashboardu

Widget mám odskúšaný a funguje spoľahlivo. Obľúbená komerčná alternatíva pre posielanie SMS cez software v Mac OS X a kompletnú správu telefónu je BluePhoneElite.

UPDATE: Tento program samozrejme nepodporuje iPhone. Odskúšané na Nokia E65.

komentárov
  1. Je to fajn widget. Avsak po jeho instalacii som si vsimol novy proces “smsdaemon”, ktory zabera v pamati 114MB. Co je trochu dost na to, se ma iba posielat sms. Pre porovnanie parallels v pamati zabera 90MB, mail 74MB a pod. Dufam, ze widgetu nekrivdim a nie je ten smsdaemon nieco ine. Este keby vedel SMS aj prijimat, bolo by so super. Nevie niekto o nejakej malej (free) SMS aplikacii, ktora to vie? Tiez je zaujimave, ze su takto podporovane rozne telefony, avsak cez skvely iPhone od Apple SMS z Macu neposlete ani neprijmete.

  2. Mi pokus o odeslání SMS způsobil dokonalé vytuhnutí počítače, jedinou možností jak se z něj dostat byl tvrdý restart.  Takže opatrně…

  3. hm > nie, iba sa to pripojí cez BT na tvoj mobil a posielaš SMSky akokeby z neho ibaže cez počítač (aby si nemusel ťukať na tej malej klávesnici…)

  4. Skúšal som to s rôznymi telefónmi, aj SE aj Nokie, ale nie je to spoľahlivé. Pošlete zopár SMS a stuhne Maco tak, ako to spomína VF vyššie. Som zvedavý, či sa v budúcnosti objaví niečo novšie, lepšie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Návod: Ako si nastavíte widgety v iOS 14

Apple včera vydal veľký update svojho OS pre mobilné zariadenia. Jednou z kľúčových noviniek sú widgety, na ktoré sa teraz pozrieme.
pokračovanie článku

Inštalovať iOS 14 alebo nie?

Nový iOS prináša viacero zaujímavých zmien aj nových funkcií. Dôležitá je však aj otázka: aktualizovať už teraz alebo radšej ešte počkať?