Jailbreak 1.1.2, Software update 1.2.2 pre iPod 5G, vyzváňacie melódie pre iPhone


Jailbreak pre iPhone a iPod touch s firmvérom 1.1.2

Pre iPhone a iPod touch bol vydaný jailbreak softvér, zdroj TUAW hovorí dokonca o jeho vytvorení ešte pred software updatom 1.1.2. Podľa zdroja Arstechnica.com ZIP súbor obsahuje dáta pre užívateľov Windows, Intel Macov ale aj PowerPC Macov, ale TUAW tvrdí, že podporované sú len Intel Macy. Súbor ReadMe užívateľov varuje, že jailbreak funguje len s iPhonmi aktivovanými pomocou iTunes (a samozrejme aj s iPodmi touch), ale obsahuje aj návod pre neaktivované iPhony. Užívatelia však najskôr musia začať s jailbreakom pre verziu firmvéru 1.1.1 (prípadne na ňu najskôr downgradnuť) a až potom použiť upgrade 1.1.2.

Software update 1.2.2 pre iPod Video (5gen)

Pre staršie modely iPodov bol vydaný Software update 1.2.2. Oficiálna dokumentácia obsahuje len zmienku o oprave bugov ale na stránke MacNN sa objavila správa, podľa ktorej je odteraz možné synchronizovať Eventy s poslednou verziou balíka iLife; tie je však možné synchronizovať len v obmedzenom počte (resp. iba najaktuálnejšie Eventy).

Niektorí užívatelia s OS Windows 2000/XP/Vista zaznamenali problém s hudbou v iPode, ktorá sa v ňom nechce zobraziť. Väčšine pomohol update iTunes na verziu 7.5, tá však nie je kompatibilná s Windows 2000, a preto je potrebný downgrade na verziu 1.2.1.

Ľubovoľné vyzváňacie melódie pre iPhone

Posledný update iTunes 7.5 v kombinácii so softvérovým updatom pre iPhone 1.1.2 navrátil možnosť pridávať ľubovoľné vyzváňacie melódie – stačí premenovať akýkoľvek tridsaťsekundový alebo kratší .m4a súbor na .m4r a pridať ho do iTunes, aby sa zjavil pod zložkou Ringtones.

komentárov
  1. uz sa da odblokovat britsky iphone? neviete niekto, lebo ze vraj ma odlisne bootovanie ako americky a preto ide takto len velmi tazko odblokovat

  2. neviem ako je tp s UK iPhoneom ale s USA to nie je problem! ak by mal niekto nejak info okladom toho britskeho tak ich urcite radi uvitame:)

    sem s nimi!!!:)

  3. najskor musit jailbraeknut, nainstaluje sa ti tam installer a potom cez neho instalujes nove aplikacie, je to lahke, pozri videa na youtube

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Návod: Ako si nastavíte widgety v iOS 14

Apple včera vydal veľký update svojho OS pre mobilné zariadenia. Jednou z kľúčových noviniek sú widgety, na ktoré sa teraz pozrieme.
pokračovanie článku

Inštalovať iOS 14 alebo nie?

Nový iOS prináša viacero zaujímavých zmien aj nových funkcií. Dôležitá je však aj otázka: aktualizovať už teraz alebo radšej ešte počkať?