iPod touch vs. iPhone – rozdiely a horší displej

iPod touch a iPhone sú veľmi podobné zariadenia, používajú veľmi podobný hardware, veľkosť je takmer rovnaká (touch je o niečo menší), povrchová úprava displejov je identická a rezistentná voči škrabancom. iPod classic a iPod nano nepoužívajú odolnú ochrannú vrstvu ako iPod touch a iPhone.

Čo sa týka použitého LCD displeja, Steve Jobs povedal, že touch používa rovnaký displej aký bol použitý v iPhone, no nie je to celkom pravda. Rozlíšenie u oboch je 480×320, ale iPhone displej má hustotu 160 PPI, touch až 163 PPI.

Niektorí majitelia touch-u ukazujú fotografie čiernych prechodov na displeji, kde sa objavujú menšie problémy. Displej akoby nebol dobre „nakalibrovaný“ a úrovne čiernej vyzerajú oproti iPhonu horšie

Dobré fotografie poskytol Gizmodo (hore touch, dole iPhone):

Odporúčam pozrieť si aj video.

Zlé nastavenie displeja pravdepodobne Apple opraví v blízkej softwarovej aktualizácii, no aj tak je podľa mňa zrejmé, že kvôli udržaniu nižšej ceny bol v iPode touch zvolený o niečo horší displej ako v iPhone.

komentárov
 1. Me na MacBlogu posledni dobou zacina fascinovat, jak autori clanku prichazi k takovym dedukcim.

  Pokud Apple chce na displejich usetrit, tak odebere co nejvice kusu jednoho typu displeje, protoze cena se urcuje od mnozstvi.

  Vubec se zatim nevi, co zpusobuje ty problemy a uz tu ctu, ze je jasne, ze Apple zvolil horsi displeje.

  Pokud bych mohl o neco pozadat, tak o mene unahlene nazory.

  Dekuji.

  0
  0
 2. Aby som teda napravil unáhlenejší záver, dôvod môže byť:

  1. hardwarová “chyba” (menej kvalitný, šetrenie na výrobe, nižšia cena)

  2. softwarová chyba (nastavenie kontrastu/farieb, oprava možná cez update)

  Prípadne kombinácia oboch, čo je aj môj osobný názor, ako som ho napísal v poslednom odstavci článku.

  0
  0
 3. ..ak je pravda to s hustotou bodov, tak aj tam môže byť problém. Prirovnaj si to napríklad ku klasickému kinofilmu.. napr. menšie iso-ostrejšie farby.. Výplň medzi zobrazovacími bodmy hrá rolu.. a je to potom vidieť.. ale to je detail, nie? Abo je to závažný problém??

  0
  0
 4. … ale veď rozdiel medzi hustotou 160 PPI, touch až 163 PPI je predsa tak extrémne malý, že ho ani ľudské oko nepostrehne. Podľa mňa nie je chyba v displeji, ale s čipom, ktorý komunikuje s displejom (podobné ako grafická karta). Aj to môže vykazovať rôzne rozdiely medzi hustotou 160 PPI, touch až 163 PPI, ale v skutočnosti sú totožné.
  pr.Môže mať 100 ľudí rovnaký monitor na PC, ale ak má každý inú VGA tak každého sa monitor správa rozdielne.

  0
  0
 5. :D na tých filmoch tie obraázky (film stopnutý v tom istom čase) na ipode v lavom rohu dole nieje nič a na iphone v lavom rohu dole je už aj dáždnik XD

  0
  0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Vychází zcela nová aplikace SledovaniTV pro AppleTV

Uživatelé SledovaniTV, kteří využívají AppleTV, se mohou těšit na zbrusu novou aplikaci. Ta postupně nahradí tu stávající. Nová aplikace pro AppleTV přináší uživatelům této platformy nové funkce a celkově příjemnější a plynulejší zážitek ze služby.
pokračovanie článku

Telekom varuje pred podvodnou komunikaciou

Slovak Telekom počas uplynulého víkendu zaregistroval zvýšenú aktivitu nevyžiadaných e-mailov a SMS správ, ktoré vystupujú v jej mene a zneužívajú dôveru zákazníkov. Hlavným cieľom je od zákazníkov vylákať osobné údaje či ich donútiť k potvrdeniu objednávky, ktorá v skutočnosti neexistuje.
pokračovanie článku

Nepremeškajte advent plný knižných darčekov

Vianoce bez knihy pod stromčekom akoby ani neboli Vianocami. Pokiaľ stále rozmýšľate nad vhodnou voľbou pre vašu ratolesť, máme pre vás praktický tip. Vďaka slovenskej aplikácii KUBO – detské knihy nemusíte vyberať len jednu konkrétnu knižku. KUBO obsahuje už viac ako 1 500 kníh a každý deň pribúdajú ďalšie. Vaše dieťa bude môcť kedykoľvek čítať presne to, čo ho zaujíma najviac.