Bluetooth v iPod touch stále nejasný

Server ifixit.com rozobral iPod touch a poskytol fotografie zariadenia z vnútra. V informáciách ku galérii však nie je napísané nič o prítomnosti Bluetooth čipu, čo mohlo vytvoriť presvedčenie, že Bluetooth čip sa v iPode touch na 100% nenachádza.

Blog Gizmodo komunikoval s teamom iFixIt a tí odpovedali v zmysle, že neprítomnosť informácii o BT neznamená, že sa tam nenachádza. Team sa bude ešte snažiť odhaliť čip, keďže anténa je jasne viditeľná.

Situáciu komplikuje fakt, že dnešné WiFi čipy (napr. novšie Broadcom, Marvell alebo CSR) už kombinujú aj BT, teda dva v jednom, pre šetrenie miesta na PCB. Tým sa stáva presné určenie náročnejšie. Najpravdepodob­nejšie miesto výskytu čipu iFixIt neodfotografoval (pod ochranným plieškom na vrhu).

Recovery debug režim touch-u dokonca obsahuje preškrtnutú ikonku BT.

A prečo toľko rozruchu okolo jedného čipu? Prítomnosť BT v iPode touch by mohla znamenať neskoršiu aktiváciu a tým pádom podporu pre Bluetooth A2DP bezdrôtové slúchadlá s vysokou kvalitou prenosu zvuku. Apple by mohol neskôr uviesť na trh takéto slúchadlá a cez update čip BT s profilom A2DP aktivovať. Mac OS X Tiger 10.4 však A2DP oficiálne nepodporuje (len „hackovaním“), Leopard ho však už podporuje. Taktiež je možné s BT použiť satelitnú navigáciu, synchronizovanie ďalších dát, prepojenie s mobilným telefónom a podobne.

Viac sa pravdepodobne dozvieme po lepších skúmaniach zo servera iFixIt. Procesor Samsung je inak veľmi podobný (takmer identický) ako v iPhone, flash pamäť je však značky Toshiba (nie ako Samsung v iPhone). Použitý hardware je zväčša podobný tomu z iPhone.

komentáre
  1. no o ten BT som sa zaujimal v Apple store v USA, a ze zatial nic, ze nebudu komp. s touchom, ani na ich stranke maju zatial len jedny BT sluchadla, kt. su dost drahe..

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť