iPod Coverflow

Coverflow je funkcia iTunes, pomocou ktorej plynule listujete hudobné albumy v 3D priestore, rovnako ako keby ste si prezerali skutočné obaly s CD (screenshot nižšie).

Môžete to vidieť aj v pohybe na stránkach Apple.

Funkciu Coverflow obsahuje aj systém OS X v iPhone. Dotykom prsta a ťahaním cez dotykový displej prezeráte albumy. Prezentoval to Steve Jobs na Macworlde 2007.

Osobne túto funkciu veľmi nevyužívam, keďže nemám čas pozerať sa na obrázky a listovať v nich. Výhoda digitálnej hudobnej zbierky je práve v prístupnosti a rýchlosti vyhľadávania. Napriek nepraktickosti verím, že existujú milióny ľudí, ktorí si hudbu púšťajú v iTunes len cez obrázkový Coverflow, a tí starší z nás si možno vďaka nemu občas aj radi spomenú na nezameniteľný pocit vyberania kvalitnej platne (koniec sna nastáva v momente kliku na play, keď sa spustí 160kbit MP3 „zvuk“).

Prejdime ale k veci – pre známy blogserver Gizmodo niekto údajne vytvoril videonahrávku práce s iPodom, ktorý obsahuje funkciu Cowerflow. Malo by sa jednať o budúci upgrade firmwaru cez iTunes/iPod Updater pre piatu generáciu iPod Video. Zatiaľ Coverflow nemá žiadny iPod, pravdepodobne kvôli úspore batérie. Vyťahovanie artworkov z ID3 tagov by dalo zabrať hlavne pevnému disku, nehovoriac o 3D.

Čo dodať. Tajný „týpek“, ktorý toto video vytvoril, je buď zamestnanec Applu a dostal sa mu do rúk nový testovací firmware, alebo je dobrý podvodník.

komentárov
  1. skor si myslim, ze je to fake. hned v uvode chlapik uz kruti prstom a nic sa na displeji nedeje. niekde pri konci, ked uz ma zobrazene songy, tak tiez trochu zakruti palcom a na displeji ziadny pohyb… tipujem to skor na v iPode prehravane video a snaha prisposobit tomu pohyb palca :)

  2. ja by som privital keby naopak iTunes prevzal funkciu z iPhone kde v coverflow ide na selektovany album kliknut, ten obal sa akoby otoci a na druhej strane je zoznam vsetkych pesniciek z albumu, ktore obsahuje a ide ich odtial spustit.

  3. Nemusi to byt podvod – ja si myslim, ze by to video takto nepublikoval, ked pohybuje prstom a nic sa nedeje. Skusil by to natocit znova a lepsie, aby to nevyzeralo ako podvod. Mozno len nejaky lag click-wheelu…

  4. Tahat artwork z id3 neni potreba. iPod po nich totiz vubec nesaha, iTunes pro nej vytvori nejaky soubor se vsemi artworky, aby se s nimi pracovalo rychleji. Tudiz implementace coverflow je jen otazka casu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť