Hry na Mac – hry pre Mac OS X

Na MacBlogu už máme články 12 najlepších programov pre Mac aj špeciál s veľkým kategorizovaným zoznamom softwaru pre Mac.

Chýba nám ešte zoznam hier. Keďže je obrovský a nie je v našich silách kontrolovať jeho aktuálnosť, postačia Vám snáď nasledujúce informácie a dva externé linky.

  • Wikipedia – List  of Macintosh games – Veľký abecedný zoznam hier pre Mac OS X. Staré,  nové, moderné, komerčné aj sharewarové a freewarové.
  • Guides.Macrumors –  Zoznam prevažne tých najpredávanejších komerčných hier. Tabuľka  vyznačuje zelenou farbou hry, ktoré sú Universal Binary a teda bežia na  Intel Macoch natívne. Žltá farba znamená, že UB patch je v príprave a  červená farba označuje nedostupnosť UB. K jednotlivým hrám sú aj  komentáre prevažne o ich rýchlosti behu či prípadných problémoch.

Napriek tomu, že hier v zoznamoch je dosť, aktuálna situácia s hrami pre Mac OS X nie je najlepšia. Problém je hlavne v tom, že DirectX je produkt Microsoftu a je logické, že ho neuvoľnia pre ostatné systémy, čím si udržiavajú hráčov na Windows. Dostupnosť hier pre Mac OS X by sa mala zlepšiť v najbližšej dobe. Spoločnosť Aspyr aktívne pracuje na portovaní bináriek hier pre Mac a ATI má vo vývoji prekladač DirectX prostredia do OpenGL.

Za najlepšie hry pre Mac OS X považujem Sims 2, World of Warcraft vrátane najnovšej verzie Burning Crusade, Doom 3, Call of Duty 2, PreyUnreal Tournament/2004. Dobrý bol aj Max Payne alebo Halo.

UPDATE: Nové hry od Electronic Arts: Need for Speed Carbon, Battlefield 2142, Command and Conquer 3 Tiberium Wars, Harry Potter and the Order of the Phoenix.

Viac článkov na tému

Diskusia je archivovaná, nie je možné prispievať.

Inzercia

Partneri

Inzercia

Send this to a friend