GUI od Xeroxu, ktorý zmenil svet počítačov

V súvislosti s predošlým článkom o Stevovi Jobsovi a histórii Apple by som ešte odporúčal video z YouTube, v ktorom sa podrobne dozviete, ako to celé bolo s GUI od Xeroxu. Výskumný team Xeroxu ukázal Stevovi okrem grafického rozhrania aj ďalšie 2 veci, no Steve sám vo videu hovorí „bol som úplne zaslepený grafickým rozhraním a ostatné som si ani nevšimol“. „Je to budúcnosť počítačového priemyslu“… Naproti tomu manageri Xeroxu nemali žiadne vizionárske predpoklady a absolútne nerozumeli týmto prevratom budúcnosti.

K histórii by som ešte pridal tento pekný strom produktov Apple (pozor, 2000×3000px – 1,3MB):

Apple – história produktov

VIDEO

komentáre
  1. Triumph of the nerds je skvělý, rozhodně doporučuju.

    Ale říkal jsem si, že vývoj počítačů je tak důležité téma, že by to stálo za to, zpracovat celé téma mnohem serióznějším způsobem. Vzít to opravdu od začátku, přes první mechanické počítačky, přes IBM ve 40. a 50. letech atd… Dalo by to na několik hodinových pořadů.

    Oni ty lidi, co u toho byli už přece jen začínají umírat a jestli to nikdo neudělá přijdeme o část historie.

    0
    0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Dovidenia, iPhone mini!

Už dnes večer sa dočkáme ohlásenia novej série Apple telefónov na čele s iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max. Novú fantastickú štvorku uzatvoria dva modely iPhone 15 a iPhone 15 Plus, ktorý bude už druhý rok po sebe predstavovať väčšiu verziu základného modelu.
pokračovanie článku

Sú toto wallpapery iPhone 15 Pro?

Tak sa zdá, že úniky sú čím ďalej tým detailnejšie. Na sociálnej sieti Weibo sa totiž objavili rendery iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max, ktoré so sebou prinášajú jednu špecialitu: pohľad na wallpaper nových mobilov.