Gadgety pre váš iPod: The Boblbee, iTrip Auto, iWood, ifrogz shuffle wrapz


The Boblbee – solárna nabíjačka

Skutočne výborným nápadom je nabíjačka The Boblbee Solar, ktorá je nielen odolná voči vplyvom počasia, ale má aj zabudovaný solárny panel, ktorý zabezpečuje nabíjanie na približne osem až desať hodín počas slnečného dňa; to vskutku nie je zlé, najmä keď iPod nano vydrží hrať až 24 hodín. Výhodná je najmä pre ľudí, ktorí si radi zájdu na „miesta bez civilizácie“ alebo jednoducho nemajú na dosah počítač a dock na nabitie iPodu. Dostupné by mali byť v rôznych farbách. Cena zatiaľ nie je známa.

Zdroj: gizmondo.com

Ovládajte iPod zubami!

Horúcou novinkou je vynález výskumníkov z Japonskej Osaka University, ktorí vyvinuli slúchadlá na ovládanie iPodu pomocou pohybu zubov. Keďže spoločnosť Apple ešte nezaviedla patent proti krádežiam, mohli by byť slúchadlá vhodné najmä pre ľudí, ktorí sa o svoje iPody boja a nechcú ich ani vybrať z vrecka na prepnutie pesničiek. Slúchadlá sú vybavené infračervenými senzorami a mikropočítačom, ktoré rozpoznajú zaťatie zubov po dobu jednej sekundy, čiže zariadenie rozozná tieto pohyby od jedenia alebo rozprávania.

iTrip Auto with SmartScan od spoločnosti Griffin

Spoločnosť Griffin na trh prináša update iTrip Auto: iTrip Auto with SmartScan; nový výrobok je kombináciou FM vysielača a auto-nabíjačky, ktorý využíva OLED displej a tri tlačidlá na ladenie. Novým a najzaujímavejším znakom je automatický vyhľadávač staníc, ktorý hľadá miestne stanice, jednu z nich naladí a tri z nich nastaví na predvolené. Zmena farieb diódy vás upozorní na status nabíjania. Zariadenie bude stáť $80 a bude kompatibilné s iPhonom.

Zdroj: ilounge.com

iWood (like to have a special iPod case!)

Aj keď som už pred dvoma týždňami písala o drevenom puzdre pre 4. generáciu iPodov, na internete som zadrela o omnoho krajšie drevené puzdra pre iPod 5G a iPod nano 1G na stránke miniot.com. Vybrať si môžete z piatich rôznych druhov najkvalitnejšieho tvrdého dreva, konkrétne javorového, orechového, mahagónového, čerešňového alebo dubového. Za príplatok môžete mať do dreva vyryté nápisy podľa želania. V puzdrách sú samozrejme aj otvory na pripojenie slúchadiel. Ceny sa pohybujú od €75 do €175.

ifrogz shuffle Wrapz

Celkom zaujímavými puzdrami pre iPod shuffle sú novinka od spoločnosti ifrogz, ktorá ponúka dvojfarebné silikónové ochranné puzdra Shuffle Wrapz 3-Pack Silicone Cases. Sú vhodné najmä vtedy, keď chcete predísť poškriabaniu alebo zaprášeniu. Predávajú sa v troch rôznych baleniach po troch kusoch s rozličnými farebnými kombináciami. Cena je $15.

Zdroj: ilounge.com

komentáre
  1. Výhodná je najmä pre ľudí, ktorí si radi zájdu na „miesta bez civilizácie“

    Pokud vyhledávám takové místo, pak tam určitě nepůjdu s takovými nesmysly :)

    0
    0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Dovidenia, iPhone mini!

Už dnes večer sa dočkáme ohlásenia novej série Apple telefónov na čele s iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max. Novú fantastickú štvorku uzatvoria dva modely iPhone 15 a iPhone 15 Plus, ktorý bude už druhý rok po sebe predstavovať väčšiu verziu základného modelu.
pokračovanie článku

Sú toto wallpapery iPhone 15 Pro?

Tak sa zdá, že úniky sú čím ďalej tým detailnejšie. Na sociálnej sieti Weibo sa totiž objavili rendery iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max, ktoré so sebou prinášajú jednu špecialitu: pohľad na wallpaper nových mobilov.