Experimentálna 3D podpora vo VMware Fusion

Ak ešte nepoznáte Parallels Desktop alebo VMware Fusion, prečítajte si článok virtualizačný súboj alebo si do vyhľadávania vpravo napíšte vmware a parallels. V krátkosti: jedná sa o programy, ktoré vytvárajú v systéme Mac OS X virtuálny počítač. V nich môže bežať ďalší operačný systém, najčastejšie Windows XP. Máte teda „systém v systéme“, a používate oba naraz, vtedy keď to potrebujete.

Parallels Desktop aj VMware Fusion sú jediní vzájomní konkurenti, a obe firmy momentálne pracujú na podpore 3D. Vo virtuálnom počítači s Windows XP/Vista bude čoskoro možné hrať aj moderné hry.

Firma Parallels má menej skúsených programátorov, no VMware je už virtualizačný veterán od 90. rokov. Prejavilo sa to aj na ich poslednej verzii VMware Fusion, ktorý už obsahuje experimentálnu podporu 3D. Zatiaľ len DirectX 8.1, ale na začiatok to treba považovať za úspech. Oficiálne podporované hry sú zatiaľ tieto: Aliens vs. Predator Demo, Breath of Fire IV, Grand, Theft Auto III, Hitman 2, Lord of the Realms III, Max Payne 1, Max Payne 2, Need for Speed Porsche Demo, RalliSport Challenge, Tony Hawk 3, X-2 Rolling Demo. VMWare beta 2 s podporou týchto hier sťahujte na oficiálnych stránkach spoločnosti.

Jedno staršie uniknuté video, ako bežia hry vo VMware Fusion ste už mohli vidieť v článku VMWare už dokáže 3D a DirectX. Osobne preferujem VMware aj napriek tomu, že je program stále len v beta fáze. Paradoxne je stabilnejší a rýchlejší ako finálna verzia Parallels Desktop.

komentárov
  1. Avšak PArallels pracuje s Bootcampom a to je pre mna dost velke plus, kedze mam iba 60 gigovy disk a je pre mna zbytocne mat milion particii, ked mozem mat jednu a spolahlivu. Fachci mi to rychlo a stabilne, mesie problemy mam ked sa mi virtualna masina prepne do mensieho rozlisenia, konkretne starsia hra Outcast, a musim to hrat v maickom okienku…

  2. By me hlavne zajimalo jak to zahybe s cenou parallels, kdyz bude nabizet vmware sve produkty zdarma jako na PC…

  3. Fusion nebude zdarma :) Na Macworlde povedal jeden z VMWare managerov, ze cena bude “dobra”, “ako konkurencia”.

  4. Aha, no je teda pekne. No prvni vec, ktera je na PC zdarma a na Apple je placena to rozhodne neni… a posledni take ne. Uz si pomalu zacinam zvykat ;-)

  5. Pravda. A server je v podstate workstation orezany o (pro bezneho smrtelnika) malo podstatne veci typu snapshot manager.

    Jinak MacOS X ve VMWare Server bezi (videl jsem) ale neni akcelerovana grafika. Dashboard pri zobrazovani stihne ukazat tak 4 snimky takze to v tomto smeru moc dobry dojem nezanechava… ale jako moznost vyzkouseni pro windowsaky proc ne?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Návod: Ako si nastavíte widgety v iOS 14

Apple včera vydal veľký update svojho OS pre mobilné zariadenia. Jednou z kľúčových noviniek sú widgety, na ktoré sa teraz pozrieme.