Ďalší patent Apple: dynamické zobrazovanie textov piesní

Nový patent vydaný Apple 19.07.2007 by mal zabezpečovať dynamické a synchronizované zobrazovanie textov piesní na prehrávačoch iPod, podobne ako na iPhone. Zdá sa, že Apple myslí na svojich zákazníkov a chce ich obohatiť o „karaoke“ zážitky.

„Zobrazovaný text je spojený a synchronizovaný spolu s práve prehrávanou nahrávkou. V prvom prevedení ide o dynamické zobrazenie textu, ktorý bude prechádzať cez displej prenosného média,“ píše sa v materiáloch Apple. „V druhom prípade ide o časť zobrazeného textu, ktorý môže byť vizuálne odlíšený od iných častí – napríklad použitím farby, fontu, veľkosťou, čiarami a inými dynamickými efektmi (napr. blikaním) a pod.“Ako spoločnosť uviedla, spomínané „médium“ znamená hudba a „textom“ je myslený text piesní, pričom prenosné médium by nemuselo prehrávať len hudbu, ale jeho výstupom môžu byť tiež synchronizova­né texty.

V dokumente sa tiež hovorí, že keď je pieseň prehrávaná na prenosnom zariadení, texty piesní spojené s danou piesňou môžu byť zobrazené na displeji prenosného zariadenia synchronizovaným spôsobom.

„Zobrazenie synchronizovaných textov piesní môže byť z hľadiska užívateľov ľahké a bez akýchkoľvek prípravných krokov od užívateľa,“ vysvetľuje Apple. „Vynález dobre padne malým prenosným médiám.“

Rôzne techniky synchronizácie textov sú načrtnuté už v dokumente z marca 2006 zahŕňajúc metódu, v ktorej audio nahrávka a text sú uložené do oddelených, odlišných súborov.

Tento krok, ktorý by nasledoval podobný pakt medzi Gracenote a Yahoo! Music, bol predpovedaný ako časť väčšieho nátlaku, ktorý by mal potlačiť rozrastanie stránok, ktoré momentálne dominujú na online trhu s textami piesní, mnohokrát ponúkajúc chybné texty bez akejkoľvek kompenzácie autorov za ich prácu. Gracenote sa podarilo získať texty od takmer sto hudobných vydavateľov zahŕňajúc päť najväčších: BMG Music Publishing, EMI Music Publishing, Sony/ATV Music Publishing, Universal Music Publishing Group, Warner/Chappel Music a desiatky ďalších prominentných vydavateľov.

Dúfajme, že Apple bude mať podobné „šťastie” a texty v karaoke štýle budú snáď čo najskôr na našich prehrávačoch.

Zdroj: appleinsider.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Vychází zcela nová aplikace SledovaniTV pro AppleTV

Uživatelé SledovaniTV, kteří využívají AppleTV, se mohou těšit na zbrusu novou aplikaci. Ta postupně nahradí tu stávající. Nová aplikace pro AppleTV přináší uživatelům této platformy nové funkce a celkově příjemnější a plynulejší zážitek ze služby.
pokračovanie článku

Telekom varuje pred podvodnou komunikaciou

Slovak Telekom počas uplynulého víkendu zaregistroval zvýšenú aktivitu nevyžiadaných e-mailov a SMS správ, ktoré vystupujú v jej mene a zneužívajú dôveru zákazníkov. Hlavným cieľom je od zákazníkov vylákať osobné údaje či ich donútiť k potvrdeniu objednávky, ktorá v skutočnosti neexistuje.