CAPS LOCK vyCHYTávkA na novej klávesnici Apple

Stáva sa vám, že omylom stlačíte CAPS LOCK na ľavej strane klávesnice, ak píšete nejaký znak v jeho okolí? VetA POTOM VYZERá tAKTO. Z toho dôvodu sa už dlhé roky vyrábajú klávesnice s odsadeným Caps Lockom, takže medzi „A“ a Caps Lock je ešte 5 milimetrová medzera. Nie je to pravidlom, ale väčšina klávesníc to nejak rieši. Na notebookoch je to horšie, miesto pre odsadenie nie je.

Nebol by to Apple, keby nezakomponoval nejakú novú vychytávku. V nových slim hliníkových klávesniciach je detektor nechceného stlačenia, takže ak v rýchlosti píšete a stlačíte ho omylom, je to zistené ako náhodné stlačenie a Caps Lock sa nezapne. Text píšete ďalej bez veľkých písmen. Dôvodom na túto implementáciu môže byť práve slim návrh, kde je odozva kláves minimálna a medzery medzi klávesami identické.

Pozrite si nasledujúce video.

zdroj: TUAW.com

komentárov
 1. Predpokladam, ze je to len softverovo riesene. Ak ano, tak dufam, ze vydaju aktualizaciu aj pre MacBooky, pretoze sa mi tiez relativne casto stava, ze omylom zapnem Caps Lock a vsimnem si to az po niekolkych vetach.

  0
  0
 2. 3G2 prehrá QuickTime, aspoň u mňa bez problémov. Embed tam je, ale nie každému môže fungovať, preto som dal aj priamy link.

  0
  0
 3. hm, tak uz mi je jasne, preco sa mi na novej klavesnici niekedy stava, ze stlacim caps lock (umyselne) a on nereaguje… ona je to feature… da sa to niekde vypnut?

  0
  0
 4. Jedno nechápem: v živote som tlačidlo Caps Lock zámerne nepoužil. Nikdy som ho nepotreboval. Podľa mňa je to rovnaký prežitok ako “Pause”, “Scrol lock” a podobné archaizmy.

  0
  0
 5. Suhlas – pracujem na pocitacoch prakticky denne od roku 1991 a Caps Lock som este nikdy nepotreboval. Na PC pod Win je to vzdy jedna z prvych veci, ktore po instalacii systemu zakilujem. Pod Win je na to dokonca aj skript, ktory Caps Lock znefunkcni. Zial, pod Mac OS X som zatial nic take nenasiel.

  0
  0
 6. Marvinn: Jak je u Applu dobrým zvykem, řešení je jednodušší, než si myslíš. Stačí se podívat do Předvoleb systému, dále panel Klávesnice a myš, Klávesnice, tlačítko Modifikační klávesy.

  0
  0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple vydal iOS 16.0.2

Iba pár dní po vydaní veľkej aktualizácie iOS 16 prichádza prvá menšia aktualizácia, opravujúca chyby aj na najnovších zariadeniach.
pokračovanie článku

Zbohom Pro Max, vitaj iPhone 15 Ultra?

Slovník marketingového tímu Applu sa tento rok rozšíril o nové slovíčko "Ultra". Na začiatku roka spoločnosť odhalila svoj doteraz najvýkonnejší procesor M1 Ultra, a v uplynulých dňoch začala predávať robustné hodinky Apple Watch Ultra. Budúci rok sa k nim pridá zjavne ďalší produkt.