Bleskovky: Intel “Penryn” v Mac Pro, licencia k Boot Camp, Mac OS X Leopard final, zápis na súborový systém ZFS, reklamy iPhone

 • Podľa chýrov si Apple predobjednal nové štvorjadrové procesory Intel Xeon Penryn s taktovacou frekvenciou 3,2 Ghz. Tieto Penryny majú rýchlejšiu komunikáciu so zbernicou (1600 Mhz) a 12 MB L2 cache. Mohli by nahradiť aktuálne procesory v Mac Pro. Apple mal aj v minulosti v Mac Pro ešte neuvedené Xeony v predstihu.
 • Licencia pre betaverziu Boot Camp 1.4 končí s uvedením Mac OS X Leopard. Boot Camp bude súčasťou Leoparda. Verím, že pre Tigra zostane ako software zdarma, aj keď chýry skôr hovoria o spoplatnení. Windows Vista 64 bit ešte stále nie je Boot Campom úplne podporovaný (chýbajú ovládače), len 32 bit.
 • Predpokladaný dátum ukončenia prác na finálnej verzii Leoparda je ± 26. október 2007, čo je o 18 dní. V tomto čase bude skôr len pripravený tzv. Gold Master disk na výrobu. Výroba a distribúcia môže zabrať ďalšie týždne.
 • Pre developerov Apple vypustil podporu moderného ZFS súborového systému vo verzii 1.1. ZFS je otvorený súborový systém od spoločnosti Sun s množstvom výhod. Apple už oficiálne ohlásil, že ZFS v Leoparde bude nakoniec možné len čítať, žiadne pooly nebudú môcť byt modifikované. Developerská verzia umožňuje aj zápis, modifikáciu a vytváranie poolov, čo znamená, že cez neskorší update Leoparda bude možno pridaná podpora pre zápis. Zápis ZFS môže vylepšiť aj Time Machine (link vedia na MacBlog fórum).
 • Marketingové oddelenie Apple samozrejme nikdy nespí. 3 nové reklamy na iPhone, traja ľudia hovoria o jednej ich obľúbenej funkcií iPhone: Doug Mankind, Elliot Meredith, Stephano One Thing
komentáre
 1. cize toho 26. oktobra, no mozno tyzden neskor bude aj nejake velky apple event, co? o novych cinemach alebo bookoch sa nevie nic ?

  0
  0
 2. mna by zaujimalo kedy mozu prist tie nove masiny s Penryn do Europy… ci sa oplati pockat na novy MacPro… koniec oktobra sa mi zda dost nerealny, ako som to niekde cital…

  0
  0
 3. Ad Boot Camp. Pochopil jsem správně, že když jedu stále ve Windows na Mac Mini (OS 10.4.7), tak nebudu donucen koupit nový systém? Nebo mi počítač nenastartuje po vydání Leoparda?

  0
  0
 4. pateson: Len vyprší platnosť licencie, čiže to akoby budeš používať ilegálne. Ale zrejme vyjde nová verzia s časovo neobmedzenou EULA.

  0
  0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Dovidenia, iPhone mini!

Už dnes večer sa dočkáme ohlásenia novej série Apple telefónov na čele s iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max. Novú fantastickú štvorku uzatvoria dva modely iPhone 15 a iPhone 15 Plus, ktorý bude už druhý rok po sebe predstavovať väčšiu verziu základného modelu.
pokračovanie článku

Sú toto wallpapery iPhone 15 Pro?

Tak sa zdá, že úniky sú čím ďalej tým detailnejšie. Na sociálnej sieti Weibo sa totiž objavili rendery iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max, ktoré so sebou prinášajú jednu špecialitu: pohľad na wallpaper nových mobilov.