Bluetooth v iPod touch, predajnosť nových iPodov, zrušená zmluva s NBC


Bluetooth v iPodoch touch (zatiaľ) nefunkčný

Je dosť pravdepodobné, že Steve Jobs má v rukáve ďalšie eso – v nových modeloch iPod touch je zrejme zabudovaný aj Bluetooth čip, ktorý zatiaľ nebol aktivovaný. Môže sa stať, že po požiadavkách bude sprístupnený na použitie. Ak by sa tak stalo, mohlo by to prehrávačom priniesť väčší úspech alebo ich neskôr aspoň v úspechu udržať. Možno tento update prinesie nová verzia iTunes?

Predajnosť nových iPodov na Amazone

Novým iPodom na Amazone sa v sekcií prenosných prehrávačov výborne darí. Na prvom mieste sa od jeho uvedenia z minulej stredy drží 16GB iPod touch (ktorý je tiež na siedmom mieste medzi všetkými elektronickými zariadeniami), aj keď v predaji bude až koncom septembra. V prvej desiatke sa drží aj ďalších päť prehrávačov iPod. Poradie obľúbenosti prehrávačov na Amazon (aktualizované každú hodinu) si môžete pozrieť tu.

iPod Touch bez funkcie pridávania pripomienok

Pred niekoľkými dňami si čitatelia stránky Engadet.com všimli rozdielnosti na medzinárodných stránkach Apple, pričom v niektorých zdrojoch sa uvádzalo, že pripominky v kalendári sa dajú pridávať priamo cez iPod. Zlé správy sú však pravdou: iPod touch, podobne ako ostatné modely iPodov, nemá funkciu pridávania pripomienok priamo cez prehrávač, jeho možnosti sú obmedzené len na ich prezeranie po vytvorení pripomienok cez počítač. (Budúci) užívatelia veľmi nie sú nadšení, ale Apple tento krok urobilo asi preto, aby urobilo rozdiel medzi iPodom touch a iPhonom.

Zdroj: engadget.com

NBC Universal ruší zmluvu s Apple, Fox ostáva

Spoločnosť NBC Universal zrušila zmluvu s Apple kvôli nezhodám o zvýšenie cien za seriály. Epizódy seriálov Heroes a The Office fanúšikovia nájdu na Amazone. „Boj“ sa začal, keď NBC vyhlásilo, že nepredĺžia kontrakt na sťahovanie seriálov pre iTunes, pretože z Apple neposkytli výhodné podmienky. Apple chcelo znížiť ceny downloadov z $1,99 na $0,99. Napriek tomu, že Apple vyhlásilo, že zníženie cien by sa prejavilo na zvýšení predajnosti, NBC Universal sa rozhodlo od zmluvy odstúpiť. Už viacero spoločnosí chcelo prevziať kontrolu nad cenami vlastných produktov na iTunes, ale Apple CEO Steve Jobs sa chce aj naďalej držať svojho modelu: cena piesní za $0,99 a seriálov za $1,99. Apple prehásilo, že požadované zvýšenie cien by nútilo Apple zvýšiť ceny na $4,99 za epizódu. NBC však toto tvrdenie odmieta a tvrdí, že spoločnosť chcel len väčšiu flexibilitu v cenách na iTunes. Čo sa však videí týka, Apple vedie predaním približne 950 tisíc a ponúka viac ako 500 rôznych seriálov. Seriály od NBC ostanú na iTunes do decembra tohto roku. Prezident spoločnosti News Corp. (ktorá je partnerom NBC Universal a spolupracuje na internetovom predaji na hulu.com) Peter Chernin vyhlásil, že spoločnosť Fox nebude nasledovať NBC Universal a neodstráni seriály z iTunes. Fox vraj nemá žiadne spory s Apple, ale tiež by chcela mať väčšie slovo pri cenách programov.

Nová reklama na iPod nano

Na stránke apple.com je prístupná nová reklama na iPod nano. Osobne sa mi páči, aj keď viaceré ohlasy neboli veľmi pozitívne (vzhľadom na fakt, že nový iPod nano sa mnohým fanúšikom Apple nepáči). Osobne si myslím, že reklama je „vcelku podarená“ a pesnička 1234 (ako štyri nové farby) od Feist ju príjemne dopĺňa. Farebná choreografia videa ľahko upúta pozornosť (pričom normálne videoklipy s choreografiami nemám rada) a ruky, ktoré berú iPody preč, nielen poukazujú na jeho veľkosť, ale prakticky aj na jeho žiadanosť. Koniec-koncov, posúďte sami.

komentárov
 1. Nejvyšší prodejnost iPodu touch je pro mně velkým překvapením – přikláněl jsem se spíš k názorům Juraje Bréma. Ale zdá se, že USA je asi opravdu něco jiného než střední Evropa…

  0
  0
 2. také si myslím že pro nás je ideálnější iPhone, ale to není jen US, asie nebo blízký východ má také úplně jiné chutě. A je rozdíl zda si kupuji věci na které ještě mám, a když kupuji pro zábavu a potěšení.

  0
  0
 3. No možná jsou státy něco jiného než Evropa, ale u nás v Liberci už mám plnou A4ku předobjednávek na iPod Touch. Sice si ho koupí jako obvykle dva :-) ale zájem to vyvolalo olbřímí

  0
  0
 4. Mišo: Máš odniekiaľ informáciu, že v iPode touch nie je Bluetooth *čip* (ktorý by mohol byť neskôr softwarovo aktivovaný)?

  0
  0
 5. nemo: Schválne som zvýraznil v predošlom komentári slovo *čip* (o ktorom hovorí tento článok). Greg Joswiak sa vyjadril nie celkom jasne a o *hardwarovej absencii čipu* v zariadení nič nepovedal. Naopak, povedal, že iPod touch používa *rovnaký hardware* ako iPhone. Pokiaľ BT čip fyzicky dnu je, teraz je podľa vyjadrenia neaktívny, neskôr *možno* aktívny bude (presne ako píše Hana Jariabková).

  Či BT čip iPod touch obsahuje, sa dozvieme po rozobratí a fotografiách.

  0
  0
 6. Dominik: Pokud obsahuje stejny hardware, proc tam neni GSM modul? Nebo to bude spis tak, ze obsahuje stejny hardware vyjma veci, ktere iPod Touch nepotrebuje?

  Protoze me nenapada, proc by Apple mel neco takoveho delat. Pro prenos hudby atd. mezi jednotlivymi iPody se hodi vyborne WiFi. Naopak by to jeste vice kanibalizovalo iPhone…

  0
  0
 7. Pocuj Martinoza … cital si ten clanok vobec? Ved Tam just napisali upozornenie, ze pritomnost BT nemozu potvrdit ani vyvratit…

  To make it perfectly clear: We cannot confirm nor deny the presence of Bluetooth in this device.

  0
  0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Vychází zcela nová aplikace SledovaniTV pro AppleTV

Uživatelé SledovaniTV, kteří využívají AppleTV, se mohou těšit na zbrusu novou aplikaci. Ta postupně nahradí tu stávající. Nová aplikace pro AppleTV přináší uživatelům této platformy nové funkce a celkově příjemnější a plynulejší zážitek ze služby.
pokračovanie článku

Telekom varuje pred podvodnou komunikaciou

Slovak Telekom počas uplynulého víkendu zaregistroval zvýšenú aktivitu nevyžiadaných e-mailov a SMS správ, ktoré vystupujú v jej mene a zneužívajú dôveru zákazníkov. Hlavným cieľom je od zákazníkov vylákať osobné údaje či ich donútiť k potvrdeniu objednávky, ktorá v skutočnosti neexistuje.