Bleskovky: Intel Penryn, ako ušetriť na Adobe CS3, DVD v Apple TV, SMS zdarma, Cha-Ching 1.0, iPhoto2Gmail a ďalšie

 • Intel pripravuje na koniec roka 2007 procesory Core 2 Duo „Penryn“ s 12 MB cache so zvýšeným výkonom od 15% (2D grafika) do 40% (video, hry, 3D grafika). Posledný vývoj Intelu je veľmi priaznivý (aj pre Apple).
 • Trojhodinová WWDC 2007 konferencia pre vývojárov sa uskutoční 11. júna 2007. Na tejto udalosti sa má uviesť betaverzia systému Mac OS X Leopard. Vývojári odloženie Leoparda vítajú, pretože získali viac času na optimalizácie a úpravy.
 • Adobe CS3 balíky Design a Web sú už v predaji. Ušetriť môžete nákupom Macromedia Studio 8 a upgradom na CS3 ( link ). Adobe After Effects a Premiere Pro sú zatiaľ v beta fáze, edícia Master Collection preto zatiaľ v predaji nie je.
 • Pre grafikov a DTP – Adobe vyprodukoval po štyroch rokoch dizajnovania nový profesionálny font *Hypatia Sans Pro*.
 • Novinky z NAB 2007 ohľadom Final Cutu údajne neprinášajú pre domáce štúdia a individualistov žiadne špeciálne výhody hodné drahého upgradu. Final Cut Server, nový ProRes formát a  vychytávky vo Final Cut Pro využijú skôr filmoví giganti a veľké televízne spoločnosti resp. kanály.
 • Plat Steva Jobsa je oficiálne jeden dolár ročne (už 10 rokov). Jobs vlastní akcie Apple v hodnote takmer 500 mil. USD.
 • Anglický návod od Macworld.com na ripovanie a prehrávanie DVD v Apple TV.
 • 8 jadrový Mac Pro poskytuje o 40–55% vyšší výkon v aplikáciách Cinebench 9.5, GeekBench, QuickTime (export). Photoshop CS3, Aperture a hry nezískali oproti štvorjadrovému Macu Pro takmer žiadne rýchlostné navýšenie. Spôsobené je to neexistujúcou optimalizáciou týchto programov na 8 jadier. Taktiež padá podozrenie na Mac OS X Tiger (Leopard by mal byť na 8 jadier pripravený lepšie) a obmedzenú rýchlosť zbernice pamätí FB-DIMM.
 • Obľúbený a graficky príťažlivý program na správu financií Cha-Ching 1.0 je hotový, sledujte oficiálnu webstránku.
 • iPhoto2Gmail – plugin pre iPhoto pre hromadné automatické zmenšenie a posielanie fotiek cez Gmail účet priamo z programu.
 • Posielajte SMS zdarma, o widgete CallWave píše Jaroslav Macháček. Keď som tento SMS widget naposledy skúšal, fungoval len 3 dni, potom už len variabilne (v tom čase to bola horúca novinka a  veľký nával).
 • Perlička na záver: Aj CNN robí chyby – mysleli samozrejme Leoparda, Mac OS X Jaguar je 5 rokov starý systém.
komentár
 1. Update: The WWDC pages have been updated and the keynote time has been revised to the typical 10am-11:30am block.

  takze 3hodinovka nebude….

  0
  0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Tajomstvo úspechu slúchadiel AirPods

Keď Apple v roku 2016 predstavil prvé bezdrôtové slúchadlá AirPods, odprezentoval ich s veľkou skromnosťou a venoval im len 5 minút času na pódiu. Bolo to veľmi neobvyklé, pretože nové produkty boli zvyčajne sprevádzané veľkolepými prezentáciami a masívnou mediálnou kampaňou. Aj napriek tejto skromnosti sa malé biele slúchadlá stali fenoménom a jednými z najpredávanejších v histórii. Aké je ich tajomstvo úspechu?
pokračovanie článku

Apple po 10 rokoch zrušil vývoj vlastného auta

Písal sa rok 2014. Svetlo sveta uzreli prvé hodinky Apple Watch, svet si robil srandu z ľahko sa ohýbajúceho iPhone 6 Plus a na internete sa objavili informácie, že Apple vyvíja vlastné auto.