Ako ovládať a počúvať rádio cez FrontRow

FrontRow umožňuje na Macu ovládať diaľkovým ovládaním hudbu, video, fotografie a DVD. Celý je prepojený s balíkom iLife a jeho digitálnymi zbierkami.

Avšak FrontRow-u zatiaľ chýba ovládanie a prehrávanie internetových rádio staníc. Možno na to Apple len zabudol, alebo to už chystajú do novej verzie, ale pokiaľ sa tak stane, zíde sa Vám nasledujúci trik:

  1. Spustite hocijaké internetové rádio, z webovej stránky alebo priamo  z ponuky iTunes
  2. Pretiahnite ho myšou do hlavnej knižnice Music Library (takto pretiahnite  všetky stanice, ktoré chcete mať vo FrontRow prístupné
  3. Vytvorte si klávesovou skratkou „Jablko + Option + N“ inteligentný  playlist podľa nasledujúceho obrázku:

Potvrďte nastavenie a pomenujte si playlist napr. „Radio“. Odteraz budete môcť jednoducho prehrávať vo FrontRowe rádio stanice z playlistu, ktorý dynamicky (automaticky) zoskupuje všetky rádio stanice z Music Library. Ak sa niektoré stanice v playliste nebudú zobrazovať, zistite ich „kind“ (druh) a pridajte text do ďalšieho políčka.

Internetové rádio stanice kategorizované podľa žánrov nájdete na obľúbených rádio stránkach http://www.di.fmhttp://mikesradioworld.com.

Pôvodný zdroj triku je web EntertainMac, ale dovolil som si ho trochu vylepšiť.

komentáre
  1. uplne staci, ked si medzi playlisty dam niektore z internetovych radii, vo FrontRow sa mi v pohode zobrazuju aj bez vytvarania smart playlistu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť