Ako ovládať a počúvať rádio cez FrontRow

FrontRow umožňuje na Macu ovládať diaľkovým ovládaním hudbu, video, fotografie a DVD. Celý je prepojený s balíkom iLife a jeho digitálnymi zbierkami.

Avšak FrontRow-u zatiaľ chýba ovládanie a prehrávanie internetových rádio staníc. Možno na to Apple len zabudol, alebo to už chystajú do novej verzie, ale pokiaľ sa tak stane, zíde sa Vám nasledujúci trik:

  1. Spustite hocijaké internetové rádio, z webovej stránky alebo priamo z ponuky iTunes
  2. Pretiahnite ho myšou do hlavnej knižnice Music Library (takto pretiahnite všetky stanice, ktoré chcete mať vo FrontRow prístupné
  3. Vytvorte si klávesovou skratkou „Jablko + Option + N“ inteligentný playlist podľa nasledujúceho obrázku:

Potvrďte nastavenie a pomenujte si playlist napr. „Radio“. Odteraz budete môcť jednoducho prehrávať vo FrontRowe rádio stanice z playlistu, ktorý dynamicky (automaticky) zoskupuje všetky rádio stanice z Music Library. Ak sa niektoré stanice v playliste nebudú zobrazovať, zistite ich „kind“ (druh) a pridajte text do ďalšieho políčka.

Internetové rádio stanice kategorizované podľa žánrov nájdete na obľúbených rádio stránkach http://www.di.fmhttp://mikesradioworld.com.

Pôvodný zdroj triku je web EntertainMac, ale dovolil som si ho trochu vylepšiť.

komentáre
  1. uplne staci, ked si medzi playlisty dam niektore z internetovych radii, vo FrontRow sa mi v pohode zobrazuju aj bez vytvarania smart playlistu

    0
    0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Dovidenia, iPhone mini!

Už dnes večer sa dočkáme ohlásenia novej série Apple telefónov na čele s iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max. Novú fantastickú štvorku uzatvoria dva modely iPhone 15 a iPhone 15 Plus, ktorý bude už druhý rok po sebe predstavovať väčšiu verziu základného modelu.
pokračovanie článku

Sú toto wallpapery iPhone 15 Pro?

Tak sa zdá, že úniky sú čím ďalej tým detailnejšie. Na sociálnej sieti Weibo sa totiž objavili rendery iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max, ktoré so sebou prinášajú jednu špecialitu: pohľad na wallpaper nových mobilov.