Ako odstrániť webový Adobe Reader Plugin

Štandardne sa v Mac OS X pri prehliadaní PDF súborov na internete otvorí integrovaný Preview priamo v prehliadači (Safari) a dokument môžete čítať ako bežnú webstránku. Tento Preview plugin neposkytuje žiadne extra vymoženosti, jeho výhoda je predovšetkým rýchlosť spustenia a načítavania PDF dokumentov. Je možné samozrejme aj zoomovať a hľadať text.

 • Štandardný Preview plugin:
Safari PDF Plugin Preview
Safari PDF Plugin Adobe

Ak ste si nainštalovali program Adobe Acrobat resp. Adobe Reader, automaticky sa nahradil plugin Preview pluginom Adobe. Poskytuje pokročilé funkcie a nástroje, no PDF súbory načítava veľmi pomaly (Preview otvoril PDF na screenshote za sekundu, Adobe asi za 15 sekúnd). Ak tieto funkcie nepotrebujete a preferujete radšej bleskové načítanie, odstránte alebo presuňte nasledujúci súbor na iné miesto.

 • v koreni pevného disku, štandardne „Macintosh HD“ /Library/Internet Plugins/AdobeP­DFViewer.plugin

Reštartujte Safari a PDF dokumenty už bude načítavať integrovaný Preview plugin.

komentárov
 1. Urobila som tento krok…a nic. Moj problem so zobrazenim PDF je uz stary. Onoho casu som nainstalovala Adobe Redader, potom som odinstalovala sposobom zahodenia do kosa, a od tej doby PDF subory viem len tak zobrazit, ze ich musim stiahnut, teda posielam na plochu. Uz som si zvykla, napriek tomu by som bola rada, ak by mi niekto vedel poradit ako dosiahnut stav pred inst. Adobe. Dakujem

  0
  0
 2. Jeeeejda! Uz je vse OK. Nestacilo restartovat Safari, musela som aj kos vyprazdnit, kedze ale Adobe plugin sa nedalo, po odhlaseni zo systemu a opatovnom prihlaseni kos sa uz dal vyprazdnit. A PDF preview fachci ako ma. Dik za tip!!!!! Trapilo ma to minimalne rok a pol.

  0
  0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
Phil Schiller
pokračovanie článku

Phil Schiller nastupuje do dozornej rady OpenAI

Apple a OpenAI už skôr oznámili, že spoločnosti si nebudú navzájom nič platiť za to, že iOS 18 a macOS Sequioa ponúknu čiastočnú integráciu ChatGPT do svojho inteligenčného rozhrania. No zadarmo to predsa len nebude.