XServe nahradí dva servery P4 s Windows

Apple servery Xserve sú menej známe a v Európe málo rozšírené, no pravdepodobne ste nevedeli, že ak platíte na internete kreditnou kartou, jej validita sa overuje práve na obrovských serverových clusteroch XServe.

V Auguste 2006 prešli modernizáciou a boli v nich vymenené IBM PowerPC G5 procesory za nové Intel Xeon „Woodcrest“ s menšou spotrebou elektriny. Keďže XServe s Xeonmi používajú architektúru X86 (ako všetky Intel Macy), môže na nich bežať okrem štandardného Mac OS X Server aj systém Windows.

Najväčší problém serverov je práve spotreba elektriny a vyžarované teplo. Preto je dôležité, aby poskytovali čo najväčší výkon pri čo najmenšom počte. Aký výkon teda poskytuje XServe?Profesionál Tom Yager (infoworld.com) nainštaloval na dual 3GHz XServe softvér Parallels Desktop a spustil v ňom v dvoch súčasných inštanciách systém Windows 2003 Server. Virtualizácia, ktorú poskytuje Parallels Desktop nie je určená na serverové použitie, no napriek tomu tento virtualizačný softvér preukázal svoje vysoké kvality a rýchlosť. Xserve výkonom bez problémov nahradil dva fyzické Pentium 4 (Netburst) servery. Výsledkom je dvojnásobne menšia spotreba elektriny, menej vyžarovaného tepla, ušetrené financie aj na chladení serverových miestností a v neposlednom rade jednoduchšia administrácia.

Je vidieť, že kompletný prechod na najmodernejšie procesory Intel s architektúrou Core bol od Apple veľmi dobrý krok nie len po marketingovej stránke – v konečnom dôsledku z toho ťažia hlavne zákazníci.

komentár
  1. Ako tak citam clanky na tomto webe nikde som nevidel ziadne zle vlastnosti mac os x iba same chvali co sa mi zda prehnane aj tie porovnavania cien niesu vobec objektivne ved mechanika za 4500,- je dobra blbost. A ked je to serverove riesenie od apple take dobre preco sa tak malo pouziva v europe? Je to na zamyslenie

    0
    0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť