XServe nahradí dva servery P4 s Windows

Apple servery Xserve sú menej známe a v Európe málo rozšírené, no pravdepodobne ste nevedeli, že ak platíte na internete kreditnou kartou, jej validita sa overuje práve na obrovských serverových clusteroch XServe.

V Auguste 2006 prešli modernizáciou a boli v nich vymenené IBM PowerPC G5 procesory za nové Intel Xeon „Woodcrest“ s menšou spotrebou elektriny. Keďže XServe s Xeonmi používajú architektúru X86 (ako všetky Intel Macy), môže na nich bežať okrem štandardného Mac OS X Server aj systém Windows.

Najväčší problém serverov je práve spotreba elektriny a vyžarované teplo. Preto je dôležité, aby poskytovali čo najväčší výkon pri čo najmenšom počte. Aký výkon teda poskytuje XServe?Profesionál Tom Yager (infoworld.com) nainštaloval na dual 3GHz XServe softvér Parallels Desktop a spustil v ňom v dvoch súčasných inštanciách systém Windows 2003 Server. Virtualizácia, ktorú poskytuje Parallels Desktop nie je určená na serverové použitie, no napriek tomu tento virtualizačný softvér preukázal svoje vysoké kvality a rýchlosť. Xserve výkonom bez problémov nahradil dva fyzické Pentium 4 (Netburst) servery. Výsledkom je dvojnásobne menšia spotreba elektriny, menej vyžarovaného tepla, ušetrené financie aj na chladení serverových miestností a v neposlednom rade jednoduchšia administrácia.

Je vidieť, že kompletný prechod na najmodernejšie procesory Intel s architektúrou Core bol od Apple veľmi dobrý krok nie len po marketingovej stránke – v konečnom dôsledku z toho ťažia hlavne zákazníci.

komentár
  1. Ako tak citam clanky na tomto webe nikde som nevidel ziadne zle vlastnosti mac os x iba same chvali co sa mi zda prehnane aj tie porovnavania cien niesu vobec objektivne ved mechanika za 4500,- je dobra blbost. A ked je to serverove riesenie od apple take dobre preco sa tak malo pouziva v europe? Je to na zamyslenie

    0
    0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Dovidenia, iPhone mini!

Už dnes večer sa dočkáme ohlásenia novej série Apple telefónov na čele s iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max. Novú fantastickú štvorku uzatvoria dva modely iPhone 15 a iPhone 15 Plus, ktorý bude už druhý rok po sebe predstavovať väčšiu verziu základného modelu.
pokračovanie článku

Sú toto wallpapery iPhone 15 Pro?

Tak sa zdá, že úniky sú čím ďalej tým detailnejšie. Na sociálnej sieti Weibo sa totiž objavili rendery iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max, ktoré so sebou prinášajú jednu špecialitu: pohľad na wallpaper nových mobilov.