Štvorjadrové Intel Core 2 Quad v januári

V súčasnosti majú už všetky počítače Apple najmodernejšie dvojjadrové procesory Intel Core 2 Duo. Spoločnosť Intel ohlásila nové štvorjadrové procesory Intel Core 2 Quad na január 2007. Procesory Intel Xeon so štyroma jadrami už sú k dispozícii od novembra. Štyri jadrá využíjú hlavne profesionáli pracujúci s náročnou grafikou, videom a zvukom. Keďže 90% aplikácii nedokáže využiť takýto výkon, nie je zatiaľ z finančného hľadiska vhodné kupovať tieto procesory. Počítač Mac Pro už je možné (neoficiálne) osadiť týmito procesormi, ale nárast výkonu je kvôli neoptimalizovaným aplikáciam stále veľmi minimálny.

Prvá počítačová hra naplno využívajúca nové 4 jadrové procesory Intel je titul Alan Wake od spoločnosti Remedy. Hra bude vydaná až v roku 2008.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Dovidenia, iPhone mini!

Už dnes večer sa dočkáme ohlásenia novej série Apple telefónov na čele s iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max. Novú fantastickú štvorku uzatvoria dva modely iPhone 15 a iPhone 15 Plus, ktorý bude už druhý rok po sebe predstavovať väčšiu verziu základného modelu.
pokračovanie článku

Sú toto wallpapery iPhone 15 Pro?

Tak sa zdá, že úniky sú čím ďalej tým detailnejšie. Na sociálnej sieti Weibo sa totiž objavili rendery iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max, ktoré so sebou prinášajú jednu špecialitu: pohľad na wallpaper nových mobilov.