Mac OS X pre mobilné zariadenia

Podľa najnovších informácií vyvíja spoločnosť Apple operačný systém pre mobilné a „embedded“ zariadenia. Systém by mal obsahovať technológie a jadro z Mac OS X. Apple ho chce integrovať do niekoľkých zariadení začiatkom nového roka na testovanie, hotové produkty by sme mali očakávať pravdepodobne až v roku 2008. Predpokladám, že systém bude bežať aj na mobilnom telefóne od Apple, ktorý je v príprave.

Po 60 miliónoch predaných iPodoch celosvetovo sa predaj mierne spomalil a Apple sa snaží získať aj moderný mobilný trh s multimédiami. Počítač Mac, iPod, telefón Apple a predvedený iTV tak spolu vytvoria výbornú centralizovanú a multimediálnu domácnosť s jednoduchým ovládaním.

zdroj: www.appleinsider.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Dovidenia, iPhone mini!

Už dnes večer sa dočkáme ohlásenia novej série Apple telefónov na čele s iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max. Novú fantastickú štvorku uzatvoria dva modely iPhone 15 a iPhone 15 Plus, ktorý bude už druhý rok po sebe predstavovať väčšiu verziu základného modelu.
pokračovanie článku

Sú toto wallpapery iPhone 15 Pro?

Tak sa zdá, že úniky sú čím ďalej tým detailnejšie. Na sociálnej sieti Weibo sa totiž objavili rendery iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max, ktoré so sebou prinášajú jednu špecialitu: pohľad na wallpaper nových mobilov.