Leopard v marci 2007

Podľa aktuálnych informácií je oficiálne uvedenie systému Mac OS X 10.5 Leopard naplánované na 24. marec 2007. Je to presne 6 rokov od uvedenia Mac OS X 10.0 (Cheetah). Cena by mala byť štandardná – 129 dolárov, u nás okolo 4 500 SK. Tento dátum vychádza na sobotu a je možné, že oficiálne Apple predajne budú otvorené už v piatok a až do polnoci, aby mohli predávať tento operačný systém.

Dnešná správa sa nezhoduje s prvým tvrdením o uvedení Mac OS X Leopard v januári 2006 na Macworld Expo. Je ale pravdepodobné, že Steve Jobs odhalí ďalšie skryté tajomstvá Leoparda na tejto prezentácii, ktoré nechcel prezradiť v novembri, aby zabránil konkurenčnému Microsoft-u v kopírovaní aj ďalších funkcií a vlastností. Windows Vista je už totiž v tomto čase nemenná a vo výrobe.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Dostali ste pod stromček nový Mac? Tieto aplikácie sa vám môžu zísť!

Pod stromčekom ste možno objavili nový počítač. Keď ste si prezerali krabicu, zistili ste, že je od spoločnosti Apple. S radosťou ste krabicu otvorili, rozbalili váš nový Mac, spustili ho, chvíľu ste sa orientovali v operačnom systéme macOS (keď ste prešli z Windowsu, ostrieľaní "appláči" už vedia) a teraz rozmýšľate, aké aplikácie by sa pre vás na začiatok mohli hodiť. V tomto článku vám preto predstavíme pár TOP aplikácií pre nových užívateľov Mac.