Zlúčenie 2 obrázkov v preview

Domov Diskusné Fóra Pomoc: software Zlúčenie 2 obrázkov v preview

Zobrazuje sa 17 príspevkov - 1 až 17 (z celkového počtu 17 )
  • Autor
    Príspevky
  • #65670
    bawy
    Moderátor

    Zdravím, už som sa raz pýtal, dostal som aj odpoveď, len naozaj som zabudol, a neviem to ani nikde vygoogliť, ako spojím 2 obrázky do jedného v preview ?

    vďaka

    edit: pre lepšie pochopenie toho načo sa pýtam..ako by som mal postupovať, ak by som chcel spraviť v Preview napr. koláž z viacerých obrázkov

    #181666
    skalda
    Účastník (Participant)

    …ono je to totiž strašně složité ;) otevřít obrázky – v liště “select” (rectangular / elliptical / lasso), označit, zkopírovat, vložit…

    #181672
    bawy
    Moderátor

    skalda: no ono totiž niekedy treba prečítať poriadne otázku, otvoriť si preview a skúsiť si to..;) skús spraviť koláž v ktorej budú 2 fotky..

    #181677
    Guess
    Účastník (Participant)

    no v podstate je to trosku odveci robit to v preview :)
    ale uz ked tak:
    otvor preview – daj urobit screenshot (aby si mal pracovnu plochu v prieview) – oznacit screenshot v preview – vymazat ho – otvoris jeden obrazok – oznacit – vlozit do “pracovnej plochy” – upravit velkost – otvorit druhy obrazok – oznacit – vlozit do “pracovnej plochy” – upravit velkost

    ale neda mi preco to chces robit v preview, nieco lepsie na to nemas??

    #181681
    mrzo
    Účastník (Participant)

    2 Guess – tym nieco lepsie myslis nieco taketo – http://paintbrush.sourceforge.net/screenshots/ ? :-)

    #181682
    skalda
    Účastník (Participant)

    2bawy: čtu pořádně. takže např něco takového? – http://qkpic.com/64ce0

    #181683
    Guess
    Účastník (Participant)

    :D no napr. ja preview mouzivam akurat na rychle oznacenie nejakej fotky…

    #181687
    mrzo
    Účastník (Participant)

    2 skalda – to si fakt nemal inu fotku?

    #181688
    skalda
    Účastník (Participant)

    2mrzo: vybral jsem schválně takové, aby na to už podruhé nezapomněl :)

    #181689
    bawy
    Moderátor

    skalda: nie mal som namysli keď vložíš jednu fotku vedľa druhej..
    Guess: pretože si chcem vyčistiť mac od všetkých nelegálnych a zbytočných aplikácií.
    Preview to dokáže, len chcem zistiť ako.
    Myslím, že to pôjde aj nejak inak ako tak kostrbato ako si napísal, tým nechcem povedať, že si nevážim pomoc, ale že raz som dostal funkčnú odpoveď na túto otázku, len som ju zabudol :/.

    #181692
    skalda
    Účastník (Participant)

    2bawy: ach jo. tím jsem chtěl naznačit, že když jdou vložit na sebe, jdou i vedle sebe apod.
    pokud chceš rozlišení “koláže” o velikosti plochy, uděláš to jak radil Guess, jestli neco konkrétního, otevřeš si libovolný obrázek (který použit nechceš) – tools / adjust size / nastavit přesné rozlišení – obrázek se ti roztáhne a zkreslí, ale to nevadí, protože dáš cmd+a a smažeš = máš prázdnou plochu o daném rozlišení, kde možeš vkládat co tě napadne
    už?

    #181708
    mrzo
    Účastník (Participant)

    Kedysi som mal potrebu na Windowse minimalizovat pocet aplikacii a tak som pouzival jednu na x veci (napr. Total Commander bol toho dobrym prikladom) ale na Mac-u som si oblubil vsetky tie jednorazove mile aplikacie a utilitky. Nebolo by vyhodnejsie a hlavne pohodlnejsie v tomto pripade radsej nainstalovat nejaky free editor ako sa vzdy trapit s Preview-om? Urcite existuju rozumne riesenia aj free nie (Seashore, LiveQuartz,…)? Mozno nejaka specialna mala aplikacia priamo lenna spajanie obrazkov do nejakych thumbailov? Chapem, ze ti islo o konkretne riesenie s Preview-om ale vzdy existuje viac riesenie…

    #181723
    bawy
    Moderátor

    Mimo toho, že som to chcel používať ja, sa ma na to opýtal človek, ktorému som pred kúpou Macu hovoril, že Mac je pripravený na bežnú prácu, má základný soft, ktorý win nevidel ani z diaľky, atď..teraz som dostal otázku ako má zlúčiť za pomoci defaultného softu dve screenshoty hneď vedľa seba..vo win sa do dá spraviť v maľovaní strašne jednoducho..dokonca sa mi to podarilo ma Macv preview, a tak som si len chcel pripomenúť a zároveň známemu odpovedať. To je celé, keď na to prídem podelím sa :)
    Vďaka za pozornosť.

    #181739
    mrzo
    Účastník (Participant)

    Ako da sa to ako tu chalani pisali ale zrovna tento sposob ukazovat nejakemu switcherovi… :-) http://www.mrazik.info/mrzo/pics_joining.m4v . Ak prides na jednoduchsi sposob daj vediet ja sa idem skusit pohrat nejako s tlacenim do pdf ale aj to mi pride snad este zlozitejsie.

    #181747
    mrzo
    Účastník (Participant)

    Verzia cez print to pdf – http://www.mrazik.info/mrzo/pics_joining2.m4v

    #205194
    Milu8
    Účastník (Participant)

    bawy
    Uz nato prisiel ako zlucit obrazky?

    #205205
    bawy
    Moderátor

    No áno, ale je to také kostrbaté..no na použitie 2x ročne je to OK,

    1)otvoriš si nejaký wallpaper napr. niečo veľa x veľa pixelov
    2)dáš cmd+a
    3)delete
    4) máš aktívnu plochu ktorej veľkosť je veľa x veľa pixelov a môžeš už normálne copy and paste a rozmiestňovať..

    ale nechápem, prečo preview nepozná cmd + n a dalo by ťi na výber akú chceš mať funkčnú prázdnu plochu..fakt nechápem..

Zobrazuje sa 17 príspevkov - 1 až 17 (z celkového počtu 17 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.