Zápis na NTFS v Lione nefunguje..

Domov Diskusné Fóra Pomoc: software Zápis na NTFS v Lione nefunguje..

Zobrazuje sa 17 príspevkov - 1 až 17 (z celkového počtu 17 )
  • Autor
    Príspevky
  • #80015
    diadorac
    Účastník (Participant)

    Zdravím,
    mal som Lion ako upgradovaný Snow Leopard (kde som mal predtým nainštalovanú Tuxera NTFS 2011.4) a všetko fungovalo.. Potom som spravil čistú inštaláciu Lionu a nahodil tam Tuxeru a nefunguje zapisovanie na NTFS. Aj potom som tam dal najnovší 64bit MacFUSE aj som kompiloval najnovšie betareleasy tuxery a vôbec to nefunguje.

    V disku utility sa dajú disky formátovať na NTFS, ale nedá sa potom na ne zapisovať.. predtým to všetko fungovalo. Nemá niekto podobný problém, prípadne ešte nejaký nápad?

    #279232
    mmichaela
    Účastník (Participant)

    Ja pouzivam Paragon NTFS for Mac® OS X. Od kedy som toto vycitala tu na fore, tak mi vsetko funguje ako ma aj na Lione.

    #279234
    diadorac
    Účastník (Participant)

    To som zabudol napísať, že tak isto aj paragon.. nainštaluje sa a dá sa vďaka nemu formátovať disky na NTFS.. ale čítať nejde.. podľa mňa to je nejaký bug, kvôli tej čistej inštalácii..
    Ak by niekto mal tiež čistú inštalačku a aj ntfs funkčné, to by mi pomohlo..

    #279235
    mmichaela
    Účastník (Participant)

    No ked tak nad tym rozmyslam, mam pocit, ze u mna bola tiez cista instalacia. Robil mi to znamy. Pred dvomi tyzdnami som chcela Snow Leopard, ale neslo to, lebo som si to asi sama pred tym zle preinstalovala, tak sme sa teda dohodli, ze mi da rovno Lion. Asi to musel urobit nejako tak ako hovoris, cista instalacia.
    Neviem teda. Liona mam normalne na DVD.

    #279241
    Jaem
    Účastník (Participant)

    tiez mam paragon. po cistej instalacii Liona som ho naistaloval, zadal licencne udaje a vsetko funguje tak, ako ma.

    #279245
    diadorac
    Účastník (Participant)

    Ach.. tak možno som tam volačo pokašlal tými skompilovanými macfuse beta.. dík za reakcie

    #279490
    palo s.
    Účastník (Participant)

    Diadorac,

    to treba vsetkoodinstalovat, tie macfuse beta a pod. Je na to zopar for na nete, ako sa to robi tusim cez terminal.

    PAlo

    #279491
    palo s.
    Účastník (Participant)

    Ale fakt je, ze v Lione nejde ntfs-3g, ina plateny paragon a tuxera ci ako sa to vola. Takze kto ma extgerny HD v NTFS, nech nekupuje Liona. Ale v blizkej dobe vraj NTFS-3G updatuju tak, aby bol kompatibilny aj s Lionom.

    #279492
    max7323
    Účastník (Participant)

    a preco nepouzivate exfat format ? pozna ho ako win 7 ( dnes uz malo poctivcov bezi na xp, ale nie som si isty ci nahodou aj ten nepodporuje tento format ) tak i OSX

    #279493
    sleepwalk3r
    Účastník (Participant)

    win xp s naisntalovanym patchom tiez vie pracovat nativne s ExFAT – je to teda najidealnejsi format pre externe disky

    #279551
    mixi
    Účastník (Participant)

    po nainstalovani Liona mi ties nevidi extreme disk…

    #279578
    diadorac
    Účastník (Participant)

    tuxeru aj paragon som skúšal.. a iným na lion to ide, len mne nie, aj tie betaverzie som všety poodinštalovával, aj rôzne kombinnácie som skúšal.. díky za odpovede

    exfat a aj rôzne iné formáty: áno okej, fajn je ich tu veľa, každý môže používať čo chce.. ale keď za tebou niekto príde s (trochu hlúpo) naformátovaným usbčkom na ntfs, tak kvôli tomu zapínať druhý komp (alebo virtuálku, …) je zržujúce.. ja len, že na SL som to mal všetko krásne ext2, ext3, nfts, .. všetko supportnuté som sa z toho tešil, tak som sem postol thread, keby niekto mal dobré nápady, až také dôležité to nie je (;

    #302431
    elvis1979
    Účastník (Participant)

    No ja mam ten isty problem, tiez mi to nefunguje, ani z paragon ani s NTFS 3G.

    #302465
    bacharik
    Účastník (Participant)

    Já používám NTFSmounter, snad pomůže.

    #302596
    elvis1979
    Účastník (Participant)

    nahodil som tuxeru a funguje to.

    #303879
    palo s.
    Účastník (Participant)

    Bacharik, ale ide ti to v lione? Lebo pozeram, ze pisu, ze ani v snow leoparde to nie je sto procent

    #304114
    mk01
    Účastník (Participant)

    ide. tiez sa da zapnut rw na so drivrom, co ma lion standardne. ale co som cital po nete, neprijemne si to ludia aj pri jednom aj druhom odskakali.

    ja mam cisteho liona a paragon mi ide bez problemu. ta ista verzia, co som kupil este do SL.

Zobrazuje sa 17 príspevkov - 1 až 17 (z celkového počtu 17 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.