Zaloha Time Machine z OSX 10.6 na 10.7 + rozsirenie RAM

Domov Diskusné Fóra Pomoc: software Zaloha Time Machine z OSX 10.6 na 10.7 + rozsirenie RAM

Zobrazuje sa 7 príspevkov - 1 až 7 (z celkového počtu 7 )
  • Autor
    Príspevky
  • #83266
    radovan192
    Účastník (Participant)

    Zdravim,
    mam taketo 2 otazky, predtym nez nieco zacnem “maturovat”.

    1. Planujem zaobstarat novy Macbook s nainstalovanym OS X 10.7 Lion. Doma mam na starom Macbooku nainstalovany OS X 10.6 Snow Leopard. Na starom MB spravim zalohu cez Time Machine na externy disk v Snow Leoparde a na novom MB v Lione dam obnovu zo zalohy. Ide to takto jednoducho aj medzi 2 roznymi verziami OS X? Alebo je potrebny najskor upgrade na Lion? Pripadne ine zaludnosti?

    2. Macbook Air Late 2010, standardne ma 2GB of 1066MHz DDR3 SDRAM onboard.
    Planujem ju rozsirit na 4GB. Cize 2x1GB RAM vyberiem, novu vhodnu RAM 2x2GB vlozim. Je tato predstava spravna, resp. rozpozna MB novu RAM automaticky po zapnuti? Pripadne nejaky vhodny typ RAM-ky, pomer cena/vykon.

    Dakujem za rady.

    #297825
    hatto
    Účastník (Participant)

    ahoj, na druhu otazku ti odpoviem, ano len vlozis ramky a ficis dalej. co sa tyka typu, tak ja som svoj mb white rozsiroval pred rokom a pol na 2x2gb ram a kupil som kingston, nemal som s nimi najmensi problem. nedavno som rozsiroval na 2x4gb a objednal som priamo zo stranky crucial – tiez som si nebol isty podporou, tak som nechcel kupovat hocico. prisli mi za 2 dni, zatial maximalna spokojnost – obe ma spolu vysli ako v beznom obchode by ma vysiel 1 modul. takze odporucam crucial.com

    co sa tyka prvej otazky, tak by som povedal ze by si mal upgradnut stary macbook na 10.7 a tak zalohovat na tm.

    #297829
    radovan192
    Účastník (Participant)

    crucial.com neponuka ram-ku pre macbook air, ked som isiel cez “Crucial Memory Advisor tool”

    #297831
    piggee
    Účastník (Participant)

    1. Ano funguje to tak jednoducho ako si napisal

    2. Nie, Air ma ramku zabudovanu na zakladnej doske

    #298642
    mk01
    Účastník (Participant)

    tak. Ram pri modeloch Air je osadena vo vyrobe podla objednavky. Podla dostupnych informacii je fabricky “letovana”, takze upgrade tak jednoduchy nebude.

    #298671
    Jozef Remen
    Účastník (Participant)

    MacBook Air a RAM – nie je mozne rozsirit, tam je RAM fixne na doske, ako pise mk01.

    Prenos dat – pojde to bezproblemov, Migration Assistant sa pri prenose dat na novy OS X uspokoji aj s 10.2 Jaguar.

    Time Machine je ale v tomto pripade UPLNE zbytocny krok. Staci prepojit pocitace skrze Ethernet alebo FireWire (jednoduchsie). Netreba ako medzikrok robit zalohu do Time Machine, data je mozne preniest priamo z masiny do masiny.

    #298681
    raul
    Moderátor

    hatto: a ako si si to prosim nechal poslat sem? dik za info.

Zobrazuje sa 7 príspevkov - 1 až 7 (z celkového počtu 7 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.