Začiatky

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 21 až 40 (z celkového počtu 49 )
  • Autor
    Príspevky
  • #409465
    ????
    Účastník (Participant)

    Markus96: porozmyslaj nad vacsim SSD, nebudes sa musiet babrat s mechanikou a nebude hrozit ze ten hdd poskodis nejakymi otrasmi. Instalacia OSX je uplne jednoducha

    #409466
    Adomm1234
    Účastník (Participant)

    Tú mechaniku by som aj tak vybral, lebo tam len zbytočne pridáva na hmotnosti a nemá vôbec žiadne využitie. Keď by si dával 512GB SSD tak by jeho cena bola cca 300eur. Ešte som sa ale nestretol s tým, žeby som poškodil otrasmi HDD. Je stavané na otrasy, aj keď je pravda, že som s žiadnym zariadením nehádzal ani nadmerne nebúchal atd. Ale myslím si, že ak si normálny človek tak nemáš ako to hhd poškodiť.

    #409467
    Maťo_11
    Účastník (Participant)

    @Markus96 záhada je vyriešená ;) a inak akceptujem tvoje rozhodnutie pre Late 2012 samozrejme každý si vyberie co je preňho najlepšie v danej situácii atd , ale možno nakoniec sám uvidis že si mohol priplatiť v podstate cenu 8gb RAM a nejakého SSD plus mínus autobus , a mal by si retinu co je už stroj z iného sveta oproti tomu co máš ..cez váhu display ram disk technológie..sám som stal pred takouto voľbou a momentálne som štastný majiteľ retiny a viem že ešte pár rokov sa nemusím báť podpory a behu aplikácii , OS X ..

    #409469
    Gren093
    Účastník (Participant)

    nemá vôbec žiadne využitie…..

    Ako pre koho…

    #409470
    Markus96
    Účastník (Participant)

    Neviete mi niekto nájsť dobrý a lacný SSD? Stačí úplne 128 GB. Asi by som do toho ešte investoval a RAMku rozšíril hoci neskôr… Len sa chcem spýtať, nakoľko som už kukal videá ako sa to mení, čo potom s tým 500GB HDD diskom? Bude sa dať nejak využiť/pripojiť (hoci externe) k PC ?

    #409472
    Markus96
    Účastník (Participant)

    Tento SSD by som tam dokázal dostať bez nejakého orezávania a nejakých zbytočných problémov?

    https://www.alza.sk/adata-premier-pro-sp900-128-gb-d321339.htm

    príp. tento

    http://pevne-disky.heureka.sk/kingston-ssdnow-v300-120gb-2_5-sataiii-sv300s37a-120g/specifikace/#section

    #409476
    JFK.
    Účastník (Participant)

    sorry ale 1000 eur za starý 2012 MBP? :DDD
    ja mam Retina MBP 2014 s 256 SSD za 1300 :D
    displej s nizkym rozlíšením, a ten HDD je katastrofa. mama ma podobny a je to nič moc…

    poviem ti k tomu len 3 slová :

    NEKUPIL SI DOBRE.

    #409477
    Markus96
    Účastník (Participant)

    @JFK ja som Retinu nechcel a toto bolo jediné, čo na iStores mali mimo retiny … nevadí, keď to upgradnem bude to v pohode, zatím mi to postačuje aj takto, ale SSD si tam asi dám čoskoro .. len neviem, či tie, ktoré som dal hore sú v pohode :D

    #409478
    JFK.
    Účastník (Participant)

    chcem počuť jeden RACIONALNY dovod prečo “nechceš Retinu” :)

    BEST SSDS 2015
    http://www.cnet.com/topics/storage/best-hard-drives-and-storage/ssd/

    #409479
    Markus96
    Účastník (Participant)

    Dôvodov je viac, ale nemienim ich rozpitvávať, 100 ľudí-100 chutí ;) Ja som spoko a keď prečítaš pár komentov hore, tak aj staršie verzie sú mega výkonné, len stačí menší upgrade a je to ;)

    #409480
    JFK.
    Účastník (Participant)

    nezdieľame rovnakú filozofiu, to je presne jak moji kamaráti niektorí, si kúpia Superba z roku 2002 a potom ho idú zlepšovať všelijakými kravinami, doinštaluvávajú parkovacie senzory a neviem čo všetko :D a keď sa ich opýtam : “kolko si do toho celkovo investoval” … odpovie že “ani sa nepytaj” :D

    #409481
    Adomm1234
    Účastník (Participant)

    JFK- absolútne nemáš pravdu. Pri vývoji MB P Late 2012 sa rátalo s tým, že bude na trhu ešte x rokov a preto ho tak aj navrhli. Je tam Intel Core i5, tuším že Ivy Bridge, k tomu Intel HD4000. Doska v pohode zvládne 16GB RAM a je to JEDINÝ MB ktorý sa dá kúpiť, do ktorého dáš dva disky. Najvyššia retina má 512GB. Mne by napr. 512 nestačilo a externé riešenia sú nepraktické, hlavne ak ide o kapacitu pamäte.
    Retina – odíde RAM-ka – čo je veľmi častý problém – máš smolu
    -čistenie displeja aby si robil nejakým priblblým balónikom, inak budeš mať fľaky na displeji
    -konektory- všetko okrem usb cez redukciu
    -vyššie grafické namáhanie gpu vďaka vyššiemu rozlíšeniu
    -na akýkoľvek upgrade disku aby si vysolil polovicu ceny notebooku
    -a potom sú tu tie detaily. Indikátor stavu batérie a indikátor spánku, ale tie už nie sú také výrazné.
    Samozrejme aj retina je úžasná, keby si mám vybrať tak neviem čo by som bral. Ale rozhodne sa nedá povedať : NEKUPIL SI DOBRE. To je celkom kravina.

    #409483
    JFK.
    Účastník (Participant)

    jaj, som nevedel že si mam kupovať produkty podľa toho že ako ich budem opravovať keď sa mi pokazia,… takže si nekúpim Mercedes alebo Lexus, lebo maju malo servisov a sám neopravím nič…kupim si Škodu 120 a opravím si ju v garáži s kamarátom.

    512 stači vačšine ludi, a možeš si kupiť SD kartu alebo 3.0 usb či externy disk keď potrebuješ viac.
    -dispej na retine čistím hoci aj tričkom a nechápem jake fľaky či čo :D
    -konektory ? thunderbolt, mini-display port, HDMI, USB…čo viac chceš akože?
    -indikator spanku pri SSD? nebuď smiešny, na čo?
    -vyššie grafické namahanie ? :D nie som si istý či vieš o čom píšeš a preto sa nejdem o tom s tebou ďalej hádať… baterka aj grafika (Intel Iris – HD5100) su zrejme prisposobené takemu displeju aký tam je, neasi?

    peace

    btw:
    rozmýšľal si niekedy ako žiť v prítomnom okamihu a užívať to čo si kúpiš? či vždy myslíš len na dosledky, ďalšie upgradeovanie a tak…? ak nechceš odpovedať, nemusíš.

    #409484
    Markus96
    Účastník (Participant)

    Ale no chalani nehádajte sa mi tu a radšej sa pozrite hore, či tie SSD disky nahodím alebo sú to shity :D

    #409485
    Adomm1234
    Účastník (Participant)

    Chcem odpovedať, prečo by som nemal. Akosi si si nevšimol poslednú časť textu : “Samozrejme retina je úžasná, keby si mám vybrať tak neviem čo by som bral”. Retina je krásna, tenká atd. Má veľa plusov. Ale niekomu proste nevyhovuje. A to ani tomu típkovi čo kúpil non-retinu. Keby chcel retinu tak kúpi retinu. A hneď písať že nekúpil dobre je trochu kravina. Ja v prítomnosti žijem, kupujem nové veci a zato že sa volá ten MB Late 2012, neznamená že bol vyrobený v 2012. Ich výroba tuším stále prebieha alebo aspoň donedávna prebiehala, neviem či ju už zrušili a je mi to jedno lebo by som ho už aj tak nekúpil kebyže idem kupovať MB. Iba som písal že má určité plusy, keby nemal tak by hneď v 2012 prestali vyrábať a koniec, už by bola dostupná len retina. Tam je vidieť že aj apple si stále uvedomuje určité plusy. A najdôležitejšia vec čo som nespomenul je samozrejme cena. Nie každý si mohol priplatiť hneď 3 stovky za retinu. Za tri stovky by niekto kúpil celý notebook so všetkým. Z tesca by k nemu dostal ešte aj nejakú šitnú tlačiareň lol (ale to bolo OT). Možno šetril celý rok aby si mohol vôbec kúpiť tento MB. Nie pre každého je tisícka nič. Tak či tak s ním bude spokojný takže je to úplne jedno a táto debata je absolútne irelevantná.

    #409486
    JFK.
    Účastník (Participant)

    ok, fair enough :)

    #409487
    Adomm1234
    Účastník (Participant)

    Markus – trochu rýchlejšie keby si našiel. Pol giga za sekundu čítanie to neni ktovie čo. Pozri z toho zoznamu top diskov čo tam niekto dal. A vmestí sa tam hociaký 2,5″ disk.
    edit : tak nič, pol giga asi stačí, aj keď sa mi to zdalo byť málo…

    #409489
    ????
    Účastník (Participant)

    Pol giga je dost, dalej uz to ide dost do penazi. Ide o disk, nie ram

    #409492
    Stormtrage
    Účastník (Participant)

    Niekoho to bavi upgreadovat a podobne. Teraz budeš riešit aku ramku. Či je ten disk dost rychly, potom mam zapnut ten sprosty TRIM alebo ho nemam zapnut hmmm . :D
    Mne prišla včera nova retina 13 256Gb disk 8Gb ramka a spokojnost nadovšetko…
    Akurat ma to velku nevyhodu ta Retina a to tú že už sa nebudeš chciet divat na displey s nižšim DPI :D

    #409497
    iTuxx
    Moderátor

    OT:
    co sa tyka servisu mercedes, je to slusne povedane nakkt. Novy mercedes by som si uz urcite nekupil. Vcera som tam sedel 2 hodiny kym konecne vymenili senzor AdBlue. Hlavne ze ked sa ta dvojrocna kara posrala den predtym, tak som hovoril ze urcite je senzor v kybli, AdBlue je doplna. Servisak ze nie nie, lebo diagnostika ukazala nespravnu zmes AdBlue. Bez diagnostiky sa uz nevedia ani vykadit a pritom stoji za mackinu onú.
    (btw. uz tyzden po kupe noveho sa pokazilo a muselo ist do servisu. Neviem ci je to vtipne alebo smutne.)

    Chcem tym povedat ze nie vsetko nove je dobre. Dokonca sa da povedat ze maloco nove je dobre.

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 21 až 40 (z celkového počtu 49 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.