word 2011 a diakritika

Domov Diskusné Fóra Pomoc: software word 2011 a diakritika

Zobrazuje sa 11 príspevkov - 1 až 11 (z celkového počtu 11 )
  • Autor
    Príspevky
  • #77057
    hlavicka
    Účastník (Participant)

    Zdravim vospolok,

    čelím takémuto problému: potrebujem otvoriť a vytlaciť objednávkový formulár vytvorený v win worde, uložený ako doc.
    Mac word 2011 mi ho otvorí v pohode, ale slovenské znaky s diakritikou si zobrazené ako štvorčeky takže je formulár nepoužiteľný.
    Je niekde možnosť nastaviť charset alebo alebo nejako konvertovať tento dokument.
    Text vo formulári je needitovatelný takže nemôžem prípadne zmeniť font.

    Dik.

    #260909
    igino
    Účastník (Participant)

    tak bohuzial jedine zistit aky font je v dokumente a doinstalvoat do systemu. Ak teda nemozes editovat.

    #260919
    Bugaboo
    Účastník (Participant)

    ľudia ktorí máte podobné problémy, začnite konečne používať PDF, naozaj je s nimi život ľahší a v Mac OS X to platí dvojnásobne.

    #260920
    hlavicka
    Účastník (Participant)

    Ono to vyzerá na windowsácky arial, poťažmo arial black. Mne to skôr pripadá ako by to bol nejaký windows typ arialu. Možno win1250 encoding charset arialu a v macku utf8 encoding? Toto sa nejako neda zmeniť?

    Dik.

    #260921
    hlavicka
    Účastník (Participant)

    Problém vyriešený, v systéme bol z nejakého dôvodu vedený Arial Black 2 krát, jeden s diakritikou, druhý bez. Deaktivovaním toho US typu sa dokument zobrazuje správne.

    #260929
    raul
    Moderátor

    Napriek tomu, pdf, pdf, pdf :)

    Neviem, ci by to teraz pomohlo, ale pdf pdf pdf :D

    #260939
    petiar
    Účastník (Participant)

    raul: To som sa chcel už dávno spýtať, aký formát súboru by si doporučil ty? :-)

    #260978
    raul
    Moderátor

    Ja osobne si vsetko exportujem do pdf, pdf a pdf. Kvoli zalohe a hlavne kvoli zobrazovaniu a nizkych narokoch. Takze pdf, pdf, pdf :)

    #261791
    hlavicka
    Účastník (Participant)

    Toto nebolo možné keď som od dodávateľa dostal objednávkový formulár vytvorený vo worde a potreboval som ho vyplniť.

    #261864
    raul
    Moderátor

    Hlavicka, dodavatela trebabpoucit : pdf, pdf a pdf :)

    #372974
    igistar
    Účastník (Participant)

    hlavicka, ako si to pls deaktivoval?

Zobrazuje sa 11 príspevkov - 1 až 11 (z celkového počtu 11 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.