win 7 na macbooku x64 alebo x86 ?

Domov Diskusné Fóra Pomoc: software win 7 na macbooku x64 alebo x86 ?

Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 15 )
  • Autor
    Príspevky
  • #65697
    Newerhood
    Účastník (Participant)

    Planujem spustit win 7 cez VMware Fusion. Pls, mohli by ste mi poradit ?

    #181844
    DoubleJ
    Účastník (Participant)

    Ja som za x86… Tato verzia na bezne pouzivanie uplne postacuje (hlavne pri nasadeni vo virtualizacnom SW) a rozmyslat o instalacii x64 dava zmysel vtedy, ked budu mat k dispozicii aspon 4GB RAM (co si myslim, ze im cez Fusion neplanujes dat)… X86ky taktiez zaberu menej miesta, takze ja som za ne…

    #181845
    Newerhood
    Účastník (Participant)

    ja mam 4gb ramky :) takze ?
    bo som si kupil pred rokom a pol cierny macbook to bola ta generacia este pred tymi aluminiovymi..a dokupil som si tam este 2 gb ramky kedze v usa sa mi to oplatilo o 100 dolarov dat viac :)

    #181846
    DoubleJ
    Účastník (Participant)

    No to je sice pekne ze mas tolko RAM, lenze z tej RAM si berie aj OSX, takze pre Windows cez Fusion tolko RAM k dispozicii mat nebudes…

    #181847
    raul
    Moderátor

    Ale ide o to, kolko pridelis softu vmware… Ja by som asi tiez dal 32bit verziu

    #181848
    tankista
    Účastník (Participant)

    @doublej, preco myslis ze treba viacej RAMky? len ma to zaujima

    #181850
    Newerhood
    Účastník (Participant)

    je aj 32bit verzia ?…pozrite ja chcem win len kvoli urcitym programom..je mi jedno aku si tam mam dat len nech mi funguju…kvoli CorelDraw a 3dsmax studio

    #181852
    raul
    Moderátor

    to 86 je norm 32bit

    #181853
    tankista
    Účastník (Participant)

    x86 je 32 bitova verzia architektury procesoru a pre kompatibilitu s aplikaciami je jednoznacne lepsie riesenie

    #181854
    DoubleJ
    Účastník (Participant)

    @tankista: nejde o to, ze ci treba alebo nie, ale o to, ci ju dokaze system vyuzit… V PC mozes mat aj 8GB RAM, no ked tam nainstalujes 32bit Windows, vyuzit dokaze len 4, resp. realne to cislo vychadza na cca 3,5GB… S 8GB a viac dokaze pracovat az 64bit W7… Takze ak ma clovek 3-4GB RAM, 32bit Windowsom nic nepokazi, no ak ma viac ako 4 a chce ich aj realne vyuzit, treba x64 verziu…

    #181855
    Newerhood
    Účastník (Participant)

    okey takze x86 ? hej ?

    #181856
    tankista
    Účastník (Participant)

    aha jasne, na to som zabudol..ale myslel som ze jo to iba pri XP. pripadne viste..ale to ze je to este stale aj pri 7 to ma ani vo sne nenapadlo..

    #181857
    DoubleJ
    Účastník (Participant)

    @Newerhood, jop, x86 bude lepsia volba…


    @tankista
    : Pri Windows 7 je “pokrok” v tom, ze tie napr. tych 8GB dokazu aspon ukazat, ze ich clovek ma, no vyuzit ich furt nevedia…

    #181863
    tankista
    Účastník (Participant)

    este by ma zaujimalo ze ci je pri instalovani fontov stale to iste dialogove okno este z windowsu 3.11..a tie stare ikonky k tomu..lebo este tusim pri viste to bolo :D

    #181864
    DoubleJ
    Účastník (Participant)

    Myslim, ze nie… Teda aspon ja ked som nahadzoval nejake fonty, stacil pravy klik a volba instalovat font ci ako to bolo.

Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 15 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.