Update Macbook Air 2017 a otázky spojené s notebookom

Domov Diskusné Fóra MacBlog Update Macbook Air 2017 a otázky spojené s notebookom

Zobrazuje sa 1 príspevok (z celkového počtu 1)
  • Autor
    Príspevky
  • #1289093
    lukas182
    Účastník (Participant)

    Zdravím všetkých používateľov! Chcel som sa opýtať na pár triviálnych otázok, no nemám množstvo skúseností ohľadom updatu počítača či prípadnej údržby. Používam Macbook Air 2017 s úložným priestorom 128 GB, nedávno som si nainštaloval verziu macOS Big Sur a mám pocit že počítač ide o dosť pomalšie ako bolo zvykom pri verzi High Sierra či Mojave. Chcel som sa preto opýtať, či by ste mi v tomto smere odporúčali prechod na staršiu verziu, alebo to ničomu nepomôže a môže to skôr uškodiť? Po štyroch rokoch používania sa taktiež objavila informácia o batérii- “Odporúča sa servis”. Chcel som sa preto opýtať, či má niekto skúsenosť s riešením tohto problému a či by mi nevedel povedať približnú sumu na ktorú sa pripraviť? (Kupoval som notebook priamo v iStores). Ďalej by ma zaujímalo taktiež rozšírenie úložiska aspoň na 512 GB, je to pri tomto notebooku možné a rovnako by ma zaujímalo,koľko takýto proces môže v iStores približne stáť? Notebook využívam primárne na prácu v Adobe Ilustrator, Adobe Photoshop a Adobe Lightroom. Všimol som si však, že poslednou dobou sa noteebok prehrieva, aplikácie často zlyhávajú a rád by som sa poradil s niekym skúsenejším v tejto oblasti.Doteraz som neevidoval žiadne problémy, až keď som vykonával update na nové verzie, začal byť notebook pomalší a práca s ním sa začala komplikovať. Ďakujem veľmi pekne za všetky tipy a odporúčania a prajem pekný deň!

Zobrazuje sa 1 príspevok (z celkového počtu 1)
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.