strasna diskova aktivita iMac 27″

Domov Diskusné Fóra Pomoc: software strasna diskova aktivita iMac 27″

Zobrazuje sa 8 príspevkov - 1 až 8 (z celkového počtu 8 )
  • Autor
    Príspevky
  • #80595
    responder
    Účastník (Participant)

    prosim o radu. Mam 27″ iMac i3, 8 GB RAM Mid 2010. Pouzivam OS Lion.
    Skoro neustale ma pocitac prehnanu diskovu aktivitu ako na starej 486ke pri 4 MB RAM casto sa chova ako ked ma windows nastaveny automaticky swapovaci subor. Neustale skripe, trha aj ked taham okno po obrazovke. Nepocujem kvoli hdd vlastneho slova. Dokonca mi dnes uz vyhodilo chybu, ze mam plny disk a musim zavret nejake aplikacie a cely pocitac zmrzol. Pri tom nic nerobim, akurat tak Safari a iChat. Pracovat s Aperture 3 je na maslu. Ja uz neviem ci ho mam vyhodit a kupit si PC alebo co. Skusal som aj cistu instalaciu liona.

    #282085
    Lens
    Účastník (Participant)

    vyhodilo ti ze mas plny disk ze uz nemas miesto aj ked si mal alebo ti vyhodilo ze mas plnu ram?

    #282087
    LackoB
    Účastník (Participant)

    Preboha skúšal si sa pozrieť do Disk Utilty v akom stave máš disk? Na svete je kopec nástrojov ako to zistiť.
    To nemôžeš mať OK disk, rýchlo odzálohuj dáta a daj ho do opravy. To, čo tu píšeš neznie dobre. LB

    #282088
    responder
    Účastník (Participant)

    na disku mam dve tretiny volneho miesta. V disk utility sem tam a teda aj teraz som pustil opravu prav. Niekedy ide celkom fajn. Ale vacsinou je to tak, ze hoci spustenie safari, mailu alebo hoci coho ineho je hruza. Pri tom nic na pozadi nevykonava.

    #282094
    eFkoOo
    Účastník (Participant)

    disk moze byt vadny aj hardwarovo-ci uz doskrabany (prenasanie) alebo mohli odist loziska…jednoznacne zaloha a vymen disk,resp servis

    #282171
    responder
    Účastník (Participant)

    zvuk toho disku je akoze normalny (aj ked som pocul uz aj tichsie disky), ale jeho aktivita je prehnana. Ako som pisal, efekt ako na storocnom pocitaci ked bolo malo ram

    #282181
    madmann
    Účastník (Participant)

    robilo to aj na SL alebo len na Lione?

    #282183
    responder
    Účastník (Participant)

    to keby som presne vedel. Ja si len pamatam, ze ked som ho kupil so SL som si ho pochvaloval. Ked som prvy krat upgradoval na LIon, tak sa nezdal, ze by sa hned spomalil. Asi by to chcelo urobit cistu instalaciu z dvd co je pribalene so SL a ked sa to nezlepsi odniest do servisu

Zobrazuje sa 8 príspevkov - 1 až 8 (z celkového počtu 8 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.