smcFanControl

Domov Diskusné Fóra Pomoc: software smcFanControl

Zobrazuje sa 7 príspevkov - 1 až 7 (z celkového počtu 7 )
  • Autor
    Príspevky
  • #54438
    durotrulo
    Účastník (Participant)

    Otazocka – nainstaloval som si utilitku ktora nastavuje minimalne otacky ventilatorov na macbook pro (smcFanControl). Mozu taketo alebo podobne utility nejakym sposobom narusit stabilitu systemu? Inac povedane, je instalovanie podobnych utilit bezpecne?

    Kombinaciou fan control+cooler pod MB sa mi podarilo stiahnut teplotu CPU na 47-50 C, heatsink dokonca na 34!
    Co sa mi zda sila, nakolko pri cestovani mi niekedy vyskoci CPU na 90 C pri otackach 4000! Vtedy MB ale radsej vypinam na chvilu :))

    #107019
    Dominik Balogh
    Účastník (Participant)

    Nejake riziko tam je, ale pozeral som diskusie a nikto sa nestazoval. Takze asi vsetko OK. Ani vo FAQu na stranke autora sa nic nehovori o moznych rizikach. Povedal by som, ze sa nie je coho bat. Ale zarucit to nevie asi nikto, a problemy vzdy nastavaju vtedy, ked je to najmenej vhodne (pri otvorenom 200MB indesign subore 5 hodin neulozenom :) Takze mysli na to.

    #107023
    durotrulo
    Účastník (Participant)

    dik moc Dominik, normalne sa ale neprestavam cudovat ako stihas odpovedat na vsetky prispevky vo fore :)
    good job, vlastne cely macblog!
    ;)

    #107024
    DoNaLd
    Účastník (Participant)

    no.. robi co moze :)

    #107031
    Dominik Balogh
    Účastník (Participant)

    No hlavne Donald tiez vo fore vela pomaha :)

    #107032
    DoNaLd
    Účastník (Participant)

    hehe .. dakujem za kompliment :)) ale na teba nemam

    #107044
    DoNaLd
    Účastník (Participant)

    jurajmihalik: Aby si bol kludnejsi, skus si toto spustit http://www.coolbook.se/CPUTest.html
    ( CPUTest is a GUI/Wrapper for the selftest command of Glucas.
    This command can be used to stress test a CPU and its cooling system. )

Zobrazuje sa 7 príspevkov - 1 až 7 (z celkového počtu 7 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.