safari – rýchly preklad slova do slovenčiny

Domov Diskusné Fóra Tipy, triky, modding v Mac OS X safari – rýchly preklad slova do slovenčiny

Zobrazuje sa 7 príspevkov - 1 až 7 (z celkového počtu 7 )
 • Autor
  Príspevky
 • #62997
  sugipe
  Účastník (Participant)

  Je možné v safari preložiť slovo z angl. do slov. dvojklikom, alebo cez menu pravým kliknutim? Viem, že tam mi ponuka Look up in dictionary (len výkladový slovník). Je možné tam pridať iný slovník, prípadne odkaz na online slovník – napr. slovnik.cz.

  #162627
  renad
  Účastník (Participant)

  Ja mám v safari v bookmakrs bare:
  http://translate.google.com/#

  edit: rýchly a celkom presný preklad ….

  #162628
  danocoys
  Účastník (Participant)

  na macblogu bol jeden cas clanok o tom.. mne sa najviac paci ten script ktory sa hodi do bookmarks a hocktoru stranku hned automaticky hodi do SK.. cez google translator..

  #162636
  sugipe
  Účastník (Participant)

  Vďaka.
  Je to celkom fajn a veľmi jednoduché. Myslel som, že to prekladá len celú stránku, ale ide aj jedno slovo, čo som potreboval.
  A dá sa spraviť v menu pravý klik na slovo odkaz priamo na iný nainštalovaný slovník ako dictionary.app, napr. Lingea, alebo online – slovnik.cz. – ten článok neviem nájsť.

  #162651
  danocoys
  Účastník (Participant)
  #169748
  sugipe
  Účastník (Participant)

  ono to mam davno, ale na firefoxe je rozlisenie – napriklad (babel fish), pri ktorom po dvojkliku na slovo sa toto prelozi nie na novej karte ale v malickom okienku pri slove a take nieco hladam. google otvara nove okno treba vyznacovat, behat mysou co je v podstate nepouzitelne pri mojej urovni angl. ale nechcem prekladat celu stranku – len jedno slovo

  #169765
  Aleks
  Moderátor

  Vidím to na viac možností

  1) Prehliadaj stránky cez Google Translate a nastav si ho tak aby zobrazoval pôvodný jazyk a pri preklad iba pri myšou na slovo. Stačí si prepnúť “Tooltip” z original na transliaton. Viď http://translate.google.com/translate?hl=en&sl=en&tl=sk&u=http%3A%2F%2Fapple.com%2Fmacosx%2F&anno=2

  2) Nainštaluj si do Safari Inquisitor (http://www.inquisitorx.com/) a sprav si custom search na slovník.cz alebo čo chceš. Keď narazíš na slovo hodíš ho do search baru safari a stlačíš tebou nastavenú klávesovú skratku.

  3) Vráť sa k Firefoxu, ak si zvyknutý na jeho funkcie

Zobrazuje sa 7 príspevkov - 1 až 7 (z celkového počtu 7 )
 • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.