Safari hacknuté v súťaži Pwn2Own (CanSecWest).

Domov Diskusné Fóra Tipy, triky, modding v Mac OS X Safari hacknuté v súťaži Pwn2Own (CanSecWest).

Zobrazuje sa 1 príspevok (z celkového počtu 1)
 • Autor
  Príspevky
 • #61742
  Sysellz
  Účastník (Participant)

  Len tak informačne, kto ešte neprečítal :-)

  Demonštrované boli dve rozdielne chyby získavajúce kontrolu nad Safari, ďalšia získavajúca kontrolu nad poslednou dostupnou verziou Internet Explorera 8 a tiež chyba získavajúca kontrolu nad Firefoxom.

  Jednu chybu v Safari demonštroval Charlie Miller, ktorý si odniesol päťtisíc dolárov a MacBook, zvyšné tri chyby demonštroval “Nils”, ktorý si odniesol pätnásť tisíc dolárov a Sony Vaio.

  Chyby podľa pravidiel súťaže budú zverejnené až po ich opravení tvorcami príslušných prehliadačov.

  Dnes súťaž pokračuje možnosťou získania kontroly nad Chrome s inštalovanými pluginmi, Flashom, Javou, .NET a Quicktimom.

  V stredu bol zároveň prvý deň súťaže v hackovaní piatich operačných systémov smartphonov, RIM OS, Androidu, OS X, Symbianu a Windows Mobile. Odborníci mohli demonštrovať bezpečnostné chyby zneužiteľné len prijatím SMS, MMS, emailu alebo cez WiFi, Bluetooth a GSM v základnej konfigurácii.

  V prvý deň sa nepodarilo získať nikomu kontrolu nad ani jedným z týchto OS, dnes súťaž pokračuje možnosťou získania kontroly nad smartphonmi po otvorení zaslanej SMS / MMS / emailovej správy a so zapnutým WiFi a Bluetooth, aj keď tieto nie sú zapnuté v štandardnej konfigurácii použitého smartphonu.

  Zdroj 1: DSL.sk

  Zdroj 2: http://cansecwest.com/post/2009-03-18-01:00:00.PWN2OWN_Final_Rules

Zobrazuje sa 1 príspevok (z celkového počtu 1)
 • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.